Menštruačný kalíšok Mooncup

Kalíšok Mooncup sa vyrába v Anglicku od roku 2002. Je to jeden z prvých kalíškov na trhu vyrobený z lekárskeho silikónu. Jeho výroba a samozrejme aj sám výrobok je ekologický a firma Mooncup Ltd. za to získala rad významných ocenení a certifikátov.
Kalíšok Mooncup má v spodnej časti zvonku ryhy, ktoré umožňujú ľahšie uchopenie a vybratie kalíška. Oproti niektorým iným kalíškom má kalíšok Mooncup väčší horný okraj, a tak lepšie drží tvar pri vyberaní a tiež sa ľahšie rozvinie pri zavádzaní. Na strane kalíška sú objemové rysky, pokiaľ teda chcete, viete aká silná je Vaša menštruácia.Menštruačný kalíšok Mooncup – veľkosť A a B Mooncup sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:

Veľkosť Mooncup A (after) je doporučená ženám, ktoré už mali pôrod vaginálnou cestou a tiež pre všetky ženy po tridsiatke. Má priemer 46 mm a dĺžku 50 mm.

Veľkosť Mooncup B (before) je doporučená ženám, ktoré ešte nerodili alebo ktoré mali pôrod cisárskym rezom a je im menej ako 30 rokov. Má priemer 43 mm a dĺžku 50 mm.Mooncup je zakončený 21 mm dlhou stopkou, za ktorú je možné kalíšok vytiahnuť. Stopku si môžete zastrihnúť na Vám vyhovujúcu dĺžku. Objem kalíška je 20-30 ml.

Mooncup

Vek do 30
30 +
Pôrod nebol B A
Pôrod vaginálny A A
Pôrod cisárskym rezom B A

Väčšina žien po tridsiatke potrebuje väčšiu veľkosť kalíška aj pokiaľ ešte nerodili. S vekom sa totiž znižuje napätie vaginálnych svalov a kalíšok menšej veľkosti potom nemusí dobre tesniť (preteká). Niektoré športy a aktivity ako napríklad joga, pilates alebo tanec udržujú vaginálne svaly pevné. Ak sa niektorej z týchto aktivít veľmi intenzívne venujete, vezmite to do úvahy pri výbere veľkosti kalíška.

Mooncup B je vhodný pre ženy vo veku okolo 25rokov, ktoré si nie sú isté výberom veľkosti a typu kalíška. Mooncup B je kalíšok „ani malý, ani veľký“ a mnoho mladých žien ho používa aj po pôrode.

Pozrite sa na Mooncup video „Ako kalíšok používať“ na YouTube (krátke video s komentárom a titulkami v angličtine).

V čom sa Mooncup líši od ostatných kalíškov?
Firma Mooncup Ltd. garantuje, že výroba menštruačného kalíška Mooncup je maximálne šetrná k životnému prostrediu. Továreň beží na elektrinu z obnoviteľných zdrojov, bavlnené vrecúško, do ktorého je kalíšok balený, je zo 100% biobavlny. Firma Mooncup Ltd. za toto získala niekoľko ocenení a certifikátov. Od roku 2004 má certifikát od Vegan Society a Vegetarian Society. V roku 2007 získala ‚Best Buy‘ status od Ethical Consumer magazine, kedy je hodnotených viac než 20 ekologických a etických kritérií. Mooncup je zaradený medzi najlepšie výrobky v The Good Shopping Guide a v roku 2007 bol ocenený vo Women in Ethical Business Award.

Prečítajte si porovnanie kalíška Mooncup a Yuuki alebo Mooncup a Lunette z osobnej skúsenosti.

POZOR! Pôvodné kalíšky Mooncup boli o niečo tuhšie ako kalíšky vyrábané dnes a silikón bol zafarbený do žlta. Pretože životnosť kalíška je až 15 rokov, mnoho žien ich stále používa. Ich príspevky v diskusiách ale nie sú aktuálne k súčasnému prevedeniu kalíška Mooncup.

Kalíšok Mooncup Vám pošleme spolu s vrecúškom zo 100% biobavlny na úschovu kalíška, papierovou krabičkou a návodom v slovenčine.
Prosím, dobre vopred zvážte, ktorú veľkosť si objednáte, z hygienických dôvodov nie je už možné použité kalíšky vymieňať.
Kalíšok Mooncup sa vyrába iba v čírej variante, pretože vo firme Mooncup Ltd. panuje názor, že farebné kalíšky nie sú o nič lepšie ako číre a z ekologického hľadiska je lepšie zostať u výroby jedného – číreho – typu kalíška.Mooncup – Safer, Greener, Cheaper

Chcete si tento menštruačný kalíšok hneď objednať? Nájdete ho v eshope TU

Komentáre

komentárov