Bohyne folk - sada pohľadníc

Krásna sada 8 pohľadníc k oslave jednotlivých ženských archetypov či živlov v sebe a v prírode. Vnútro pohľadníc je prázdne. Ku každej pohľadnici je aj obálka.. Rozmer pohľadníc: 7,5cm x 21cm

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
3002-01
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 sada

16,00 €

+ -

Bohyne folk - sada pohľadníc

Sada 8 rôznych pohľadníc Bohyní

Sada z kolekcie „Folk Art“ Goddess cards obsahuje osem reprodukcií malieb od Wendy Andrew, ktorá je netradičným darčekom alebo slúži k osobnému použitiu. Každá Bohyňa z tejto série je pripodobnená k jednému ženskému archetypu či živlu. Zároveň znázorňuje jednu z patróniek jednotlivých ročných období podľa starodávneho Kola roka, ku ktorému sa znova vraciame:

* Bohyňa Dievča – Imbolc, Hromnice
* Bohyňa Ohňa – Ostara, Veľká noc, Jarná rovnodennosť
* Bohyňa Milenka – Beltane, 1. máj
* Bohyňa Vody – Iitha, Letný slnovrat
* Bohyňa Matka – Lammas, Dožinky
* Bohyňa Zeme – Mabon, Jesenná rovnodennosť
* Bohyňa Starena – Smhain, Dušičky

* Bohyňa Vzduchu – Yule, Vianoce, Zimný slnovrat


V skorších dobách naši predkovia totiž svoj rok rozdeľovali práve na ôsmich období a ku každému obdobiu pripadal sviatok či oslava.

 

Kolo roka

Autorka: Gwen Davies

 

V dnešnej dobe na pôvodnú tradíciu nadväzuje kult Wicca, ktorý uctieva prírodu a jej premeny a tiež novodobé ženské spirituálne hnutie, kde je uctievaná Bohyňa.

Každé želanie má svoju papierovú obálku, vo vnútri je prázdne a zozadu nájdete názov (v anglickom jazyku).

Tieto reprodukcie môžete na našich stránkach zakúpiť aj ako nástenné maľby s rozmermi 125 cm x 40 cm.

 

Wendy Andrew
Je úžasná umelkyňa, ktorá tvorí nádherné maľby zobrazujúce premeny a cyklickosť prírody. Okrem toho maľuje tiež obrazy s tematikou ženstva, Bohyní a mytológie. Wendy maľuje už od svojej útlej mladosti, do profesionálnej školy maľovania začala chodiť už v 6 rokoch! Jej maľby boli použité na pohľadniciach, kartách, ale napríklad aj na zberateľskej sérii riadu. Wendy hovorí: „Krása prírody ma vždy inšpirovala a snová ríša mýtov je mojou vášňou. Mojím želaním je, aby moje obrazy pôsobili ako portály, ktoré ľudí prenesú do týchto mýtických ríš a obohatia ich všetkým, čo tu nájdu … „

 

 

zdroj: www.kalisek.cz, www.ecstatictravel.com