Bohyne Kola roka – sada pohľadníc

Sada 8 pohľadníc, každá znázorňujúca jednu z keltských Bohyní – patróniek jednotlivých ročných období. Rozmer pohľadníc: 125 x 175 mm

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
3002-10
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 sada

17,00 €

+ -

Bohyne Kola roka – sada pohľadníc

Sada krásnych prianí ôsmich archetypov Bohýň od Wendy Andrew s názvom „Bohyne Kola roka“ („Goddess Wheel Of The Year"), ktorá je netradičným darčekom alebo slúži k osobnému použitiu. Každá Bohyňa z tejto série je pripodobnená k jednému ženskému archetypu či živlu k oslave Bohyne v sebe, ale aj v prírode:

Panna BRIGIT – Imbolc

Ohnivá ARTHA – Ostara

Milenka RHIANNON – Beltane

Vodná DOMNU – Litha

Matka KER – Lammas

Zemná BAMBHA – Mabon

Starena CERRIDWYN – Samhain

Vzdušná DANU – Yule

Obrazy či archetypy Bohýň sú univerzálne a pozná ich každý národ, kde majú svoje rôzne mená. Tento kruh Bohýň sa preto hodí rovnako aj pre slovanské Bohyne.
V tom prípade ich mená sú v poradí:

ZORA, VESNA, LADA, MORAVA, ŽIVA, MOKOŠ, MORENA, MELUZÍNA

 

Priania majú na zadnej strane krátky text k téme maľby (v angličtine) a sú doplnené farebnou papierovou obálkou. Vo vnútri sú prázdne.

 

Wendy Andrew
Je úžasná umelkyňa, ktorá tvorí nádherné maľby zobrazujúce premeny a cyklickosť prírody. Okrem toho maľuje tiež obrazy s tematikou ženstva, Bohýň a mytológie. Wendy maľuje už od svojej útlej mladosti, do profesionálnej školy maľovania začala chodiť už v 6 rokoch! Jej maľby boli použité na pohľadniciach, kartách, ale napríklad aj na zberateľskej sérii riadu. Wendy hovorí: „Krása prírody ma vždy inšpirovala a snová ríša mýtov je mojou vášňou. Mojím želaním je, aby moje obrazy pôsobili ako portály, ktoré ľudí prenesú do týchto mýtických ríš a obohatia ich všetkým, čo tu nájdu … „

 

 

zdroj: www.ecstatictravel.com