Dezodorant Šalvia

S unikátnym pozvoľným účinkom. Obsiahnutý šalviový olej zosilňuje dezodoračný účinok a je vhodný pri nadmernom potení. Osviežujúca vôňa šalvie a citrusov rozveseľuje, dodáva radosť a potešenie.

Výrobca:
Nobilis Tilia
Dostupnosť:
do 14 dní
Obj. čislo:
1702-03
Doba dodania:
do 14 dní
Obsah balenia:
50 ml

9,96 €

+ -

Dezodorant Šalvia

Receptúra prírodného dezodorantu kombinuje pôsobenie multifunkčných emulgátorov a zinočnatých iónov do silných antimikrobiálnych účinkov. Dezodorant má mierny antiperspiračný účinok vďaka obsahu organicky viazaného zinku, a tak nebráni prirodzeným funkciám pokožky. Antimikrobiálne zložky pohlcujú baktérie spôsobujúce pach potu.

Éterické oleje sú fixované na špeciálnom škrobe a dochádza tak k ich pozvoľnému uvoľňovaniu v závislosti na teplote. Čím viac sa zvyšuje telesná námaha a teplota, tým viac účinných látok sa uvoľňuje - dochádza k postupnému vytesňovaniu naviazaných éterických olejov.

Obsiahnutý zinklaktát napomáha upokojeniu podráždenej pokožky, takže dezodorant je vhodný aj po holení či depilácii.

Osviežujúca vôňa šalvie a citrusov povznáša, rozveseľuje, dodáva pocit radosti a potešenia. Obsiahnutý šalviový olej zosilňuje dezodoračný účinok a je vhodný pri nadmernom potení.

 
Použitie:
Nanášajte pomocou roll-onu obvyklým spôsobom.

 
Zloženie:
Aqua (demineralizovaná voda), Ricinus communis Seed Oil (ricínový rastlinný olej), Zea Mays Starch (kukuričný škrob), Cetyl Alcohol (stabilizátor na báze mastných alkoholov z rastlinných olejov), triethylis Citrate (prírodná dezodoračná zložka), Zinc Ricinoleate (prírodná dezodoračná zložka), Glycerín (hydratačná látka), Xanthan Gum (prírodný polysacharid, zahusťovadlo), Sucrose laurate (prírodný emulgátor), Sodium Caproyl / Lauroyl Lactylate (prírodný emulgátor), Glyceryl Caprylate (prírodný emulgátor na báze rastlinného oleja a glycerínu), Potassium Sorbate (sorban draselný, konzervant pre certifikované prírodné a bio prípravky), Sodium Benzoate (benzoan sodný, konzervant pre certifikované prírodné a bio prípravky), Zinc lactate (mliečnan zinočnatý, antimikrobiálna a upokojujúca zložka), Lactic Acid (kyselina mliečna, regulátor pH), retinyl palmitate (stabilizovaný vitamín A, antioxidant), Tocopheryl Acetate (stabilizovaný vitamín E, antioxidant), Citrus Limon Peel Oil (éterický olej citrónový), Salvia Officinalis Oil (éterický olej zo šalvie lekárskej), Citrus aurantifolia Peel Oil Expresssed (éterický olej limetkový), Citrus Grandis Peel Oil (éterický olej grapefruitový), Limonene *, Linalool *.

* - z prírodných éterických olejov.
 

Kliknite na Doplňujúce informácie, aby ste sa dozvedeli viac o šalvii.

 

Prírodné deodoranty Nobilis Tilia  ... dômyselná vôňa s pozvoľným účinkom


Na českom a slovenskom trhu jedinečná receptúra ​​kombinuje pôsobenie multifunkčných emulgátorov a zinočnatých iónov do silných antimikrobiálnych účinkov. Rastlinné dezodoranty majú mierny antiperspiračný účinok vďaka obsahu organicky viazaného zinku, a tak nepotláčajú prirodzené funkcie pokožky.

Antimikrobiálne zložky pohlcujú baktérie spôsobujúce pach potu. Éterické oleje sú fixované na špeciálnom škrobe a dochádza tak k ich pozvoľnému uvoľňovaniu v závislosti na teplote. Čím viac sa zvyšuje telesná námaha a teplota, tým viac účinných látok sa uvoľňuje - dochádza k postupnému vytesňovania naviazaných éterických olejov. Obsiahnutý zinklaktát napomáha upokojeniu podráždenej pokožky, takže dezodoranty sú vhodné aj po holení či depilácii.

Unikátne rastlinné dezodoranty Nobilis Tilia sú certifikovanou prírodnou kozmetikou a neobsahujú hliník. Pre vašu pohodu sú dezodoranty dodávané v praktickom roll-on balení.

Doplňujúce informácie

Jedinečná sila šalvie

Šalviu používali už starí Egypťania a dodnes je táto statná bylina cenená pre svoje hojivé a dezinfekčné účinky, schopnosť podporiť činnosť nervovej sústavy, upokojiť tráviaci trakt alebo utlmiť menštruačné bolesti.

Šalvia tiež znižuje činnosť potných žliaz a pri zvýšenej potivosti tak pôsobí ako dezodorant. Pokiaľ vás trápi potenie dlaní, namáčajte ruky pravidelne ráno a večer v silnom studenom odvare šalvie (ruky neutierajte, nechajte zaschnúť). Účinok sa dostaví asi do dvoch hodín.

Pri výrobe kozmetiky sa využíva schopnosť šalvie oddiaľovať tvorbu vrások.

Omladzujúci prípravok si jednoducho vyrobíte aj doma:
Zmiešajte po jednom diele lipového kvetu, šalvie a prasličky. Dve lyžice tejto zmesi zalejte pohárom horúcej vody a nechajte hodinu lúhovať. Vzniknutý nálev môžete priamo využiť k omývaniu kože alebo ho zmraziť a pokožku potom potierať kúskami ľadu.