Magická aromaterapie

Výpredaj

Autor: Scott Cunningham. Jazyk: český. Počet strán: 232

Dostupnosť:
Na objednávku
Doba dodania:
7-14 dní
Obj. čislo:
3000-61
Obsah balenia:
1 ks

14,00 € 11,90 € s DPH 12,73 € 10,82 € bez DPH

+ -

Magická aromaterapie

Od počiatku civilizácie sa znalosť vôní stala súčasťou tradícií ľudstva a túto znalosť môžeme nazývať magická aromaterapia.

Niektoré vonné rastliny sa nosili ako súčasť odevu alebo sa vdychovala ich vôňa pre uzdravenie tela. Kvety sa užívali na privolanie lásky a na zabezpečenie jedla a ochrany. Najvzácnejšie, najdrahocennejšie a najaromatickejšie rastliny boli ponúkané ako obetiny bohyniam a bohom. Hoci cieľom bolo potešiť božstvá, dym z kadidla tiež pôsobil na účastníkov bohoslužby. Napríklad dym stúpajúci z páliaceho sa kadidla priamo zvyšoval duchovné zapojenie účastníkov do rituálu.

Popritom boli isté vône užívané v magických rituáloch k navodeniu zodpovedajúceho stavu vedomia, nevyhnutných na implementáciu mágie. Niektoré vône tiež zvyšovali fyzickú (bioelektrickú) energiu ľudského tela, ktorá mohla byť ďalej smerovaná k naplneniu cieľov rituálu.

Ľudia odhalili, že konkrétna vôňa sa úzko spája s daným magickým zámerom ako je privolanie lásky, uzdravenie, psychické uvedomenie, očista a sex, a tak sa tieto vône inhalovali ako súčasť základných rituálov využívajúcich fyzickú energiu. Takéto techniky vydržali až do dneška a stoja pri vzniku vonných olejov a tyčiniek používaných v ľudovej a ceremoniálnej mágii.