• Úvod
  • >>
  • Menštruačné nohavičky Sport light bedrové - čierne

Menštruačné nohavičky Sport light bedrové - čierne

Menštruačné nohavičky sa savou a nepriepustnou vrstvou pre samostatné použitie počas menštruácie. Vhodné pre slabú menštruáciu a špinenie.

Dostupnosť:
Na objednávku
Obj. čislo:
1301-03
Obsah balenia:
1 ks

+ -

Menštruačné nohavičky Sport light bedrové - čierne

Menštruačné nohavičky Meracusky

Menštruačné nohavičky vyzerajú ako bežné nohavičky, ale sú ušité z podobných materiálov ako látkové vložky. Používajú sa samostatne alebo v kombinácii s ďalšou menštruačnou pomôckou v prípade veľmi silnej menštruácie. Nohavičky sú savé a nepriepustné zároveň. Nohavičky sú opatrené gumičkou, ktorá dobre tesní okolo stehien.

Oproti látkovým vložkám majú tú výhodu, že sa nikam nešmýkajú a neposúvajú sa a zároveň sú veľmi elegantné.


Kedy môžem menštruačné nohavičky použiť?

  • pri slabej aj normálnej menštruácii: nohavičky Plus vydržia podobne dlho ako bežná denná vložka
  • pri silnejšej a silnej menštruácii: nohavičky je nutné častejšie vymeniť, čo môže byť nepraktické. Môžete ich ale použiť spolu s jednorázovou vložkou (odporúčame bez krídelok) a mať tak dvojitú ochranu.     
  • variant Plus sa hodí pre ženy, ktoré majú často nočnú nehodu (krv pretečie na chrbát). Môžete použiť iba nohavičky alebo sa pri silnej menštruácii poistiť aj vložkou.
  • pri problémoch s inkontinenciou - hodia sa pre staršie ženy, ale tiež napríklad pre tehotné    
  • variant Light je optimálny ako poistka k menštruačnému kalíšku alebo hubke a tiež sa hodia v čase, keď trénujete voľnú menštruáciu.

 

Prečo sú praktické?

Niektoré ženy nestoja o to, aby ľudia okolo nich kvôli vykukujúcim krídelkám vedeli, že majú menštruáciu (napríklad pri prezliekaní vo fitness centre alebo mladé dievčatá pri telocviku). Aj ženy, ktoré majú v noci často nehodu a spia niekde mimo domova, nohavičky ocenia - variant Plus poskytuje v noci účinnú ochranu aj na chrbte.

Dotykovým materiálom je bambusový úplet (95% bambus, 5% elastan). Bambus je prírodne antiseptický a má výborné savé vlastnosti. Je veľmi vhodný aj pre alergikov. Látky z neho vyrobené sú jedny z najhebkejších.

Menštruačné nohavičky Meracusky sú vyrábané v Českej republike.


Tabuľka veľkostí:

Veľkosť                                    S                               M                                 L                                 XL
Obvod cez boky             88 - 94 cm              94 - 100 cm              100 - 106 cm              106 - 116 cmVariant nohavičiek: Sport Light bedrové

Nohavičky Sport sú jednoduchého strihu, opatrené gumičkou, ktorá dobre tesní okolo stehien, avšak nijako netlačia a nezarezávajú sa. 
Variant Light má nepriepustnú vrstvu uprostred nohavičiek a slabú savú vrstvu. Bedrové nohavičky sú oproti klasickému variantu nižšie - výška sa líši podľa veľkosti nohavičiek.


Ako sa o menštruačné nohavičky starať?

Menštruačné nohavičky sa dajú bežne prať pri teplote 40 °C (prípadne na 60 °C, ale to neodporúčame robiť príliš často kvôli životnosti nohavičiek). Odporúčame ich prať v ekologickom pracom prostriedku a predpierať vo vlažnej vode pomocou odstraňovača škvŕn ako je napríklad žlčové mydlo. Údržba menštruačných nohavičiek sa nelíši od údržby látkových vložiek. Hlavne pre čipkované nohavičky odporúčame použiť vrecúško na pranie, aby sa čipka nepoškodila. Nohavičky sušte voľne na šnúre (ideálne na slnku) alebo v blízkosti kúrenia (umiestňovať nohavičky priamo na kúrenie neodporúčame).

 

zdroj: www.maluna.cz