Morská hubka mycia – morská vlna

Morská hubka farby capuccina – výberový tvar a kvalita. Veľkosť 7-9 cm.

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1101-10
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

5,70 €

+ -

Morská hubka mycia – morská vlna

Jedná sa o výberovú morskú hubku typu wool morská vlna.

Hubky sú guľatých a oválnych tvarov, každá je originál. balené v sieťke a previazané lykom. Hubka morská vlna má extrémne vysokú savosť. Vďaka svojej jemnosti je vhodná aj pre citlivú či problematickú pleť a detskú pokožku.Táto veľkosť je vhodná pre osobnú hygienu a môžete ju použiť pri odličovaní. Vďaka unikátnym vlastnostiam, jemnosti a prírodnému pôvodu je veľmi vhodná pre umývanie detí a bábätiek.

 

Morské hubky sú úplne prírodného pôvodu, výborne sa znášajú s pokožkou. Po namočení sú príjemne mäkké a hebké. Zbierajú sa v oblastiach teplých morí – Floridy, Kalifornie, Mexického zálivu a Karibiku. Vďaka prírodnému pôvodu sú úplne bez bielidiel, syntetických farbív a škodlivých dioxínov. Hubky nie sú nijako chemicky upravované a ich používanie nezaťažuje prírodu. Obsahujú množstvo minerálnych, telu prospešných zlúčenín, napr. anorganické soli sodíka, jódu, brómu a kremíka.

Životnosť a čistenie
Jedna morská hubka vydrží približne 6 mesiacov. Záleží na tom, ako sa o ňu staráte a ako často ju používate. U umývacích húb doporučujeme pravidelné čistenie a dezinfekciu pomocou čistiacej soli na morské hubky. Soľ rozpustite v primeranom množstve vody o teplote okolo 37 C. Hubku ponorte do roztoku a opakovane stlačte. Potom ju nechajte ponorenú v tomto roztoku min. 5 hodín. Pre zvýšenie účinku soli môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Po vyčistení dôkladne prepláchnite čistou vodou.
Upozornenie suchú hubku nikdy nestláčajte, zničí sa tak jej štruktúra.

 

zdroj: www.kalisek.cz