Pesar FemCap – nehormonálna antikoncepcia

Cervikálny klobúčik zo silikónu FemCap slúži ako mechanická antikoncepcia (ochrana pred počatím). Je pohodlný a šetrný k zdraviu. Vyrába sa v troch veľkostiach. Balenie obsahuje: 1 ks FemCap a krabičku pre uschovanie

Dostupnosť:
Na objednávku
Obj. čislo:
1601-03-01
Doba dodania:
do 10 dní
Obsah balenia:
1 ks

58,50 €

+ -

Pesar FemCap – nehormonálna antikoncepcia

FemCap sa nasadzuje priamo na kŕčok maternice. Tam funguje ako mechanická prekážka brániaca vstupu spermií do maternice a oplodneniu vajíčka.

Jeho vysoká účinnosť je zaistená úplným prekrytím krčka maternice i pošvových klenieb.
Pošvové steny zostávajú naopak voľné, preto je táto bariérová pomôcka veľmi komfortná.
Správne zavedený pesar v tele necítiť a neruší ani pri kožnom kontakte partnerov.

Pesar FemCap možno zaviesť už niekoľko hodín pred stykom a nenarúša tak spontánny priebeh sexuálneho kontaktu. Po styku musí zostať na mieste ďalších šesť hodín, aby nedošlo k nežiaducemu otehotneniu. Dokopy môže byť zavedený až 48 hodín.

Medzi jeho výhody patrí:
účinnosť samotného FemCapu je 96% a môže sa zvýšiť ďalšími antikoncepčnými metódami, najčastejšie spermicídom – gélom, ktorý sa aplikuje do žliabku FemCapu. Vtedy sa jeho účinnosť zvýši až na 98%. Stačí naniesť 1 kávovú lyžičku gélu.

Nemá žiadne nežiaduce účinky na zdravie. Silikón nespôsobuje alergie a nevysušuje pošvovú sliznicu. FemCap je na krčku nasadený voľne, vôbec ho nezviera ani nepoškodzuje.

K jeho nevýhodám patrí:
nemôže sa používať behom menštruácie a jeho zavádzanie si vyžaduje trochu praxe.

FemCap sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Veľkosť 22 mm je pre ženy, ktoré ešte nikdy neboli tehotné. Ak si nie ste istá, či ste nebola napríklad aj krátko tehotná, použite veľkosť 26 mm.

Veľkosť 26 mm je pre ženy, ktoré boli tehotné, ale nerodili vaginálne (prirodzenou cestou), alebo potratili napríklad aj v 2. týždni tehotenstva. Ak ste rodili cisárskym rezom pri veľmi otvorenom krčku maternice, použite veľkosť 30 mm.

Veľkosť 30 mm je pre ženy, ktoré rodili vaginálne alebo cisárskym rezom pri veľmi otvorenom krčku maternice.

Ak budete chcieť, nechajte si zmerať veľkosť vášho kŕčka maternice u gynekológa. Nie je to ale nutné. Veľkosť kŕčka maternice nezávisí na výške ani na hmotnosti užívateľky.

Ženy, ktoré ešte nerodili, majú väčšinou veľkosť maternice 17,5 – 20 mm. Predávaná veľkosť 22 mm najmenšieho FemCapu im teda bude bez problémov stačiť. Samozrejme existujú ženy, ktoré majú kŕčok o niečo väčší alebo menší. V rozmedzí veľkosti 15,5 – 22 mm im bude veľkosť 22 mm tiež vyhovovať. Ženy s väčším kŕčkom si musia zaobstarať veľkosť 26 mm. Veľkosť maternice sa môže zväčšiť aj veľmi skorým potratom, preto v prípade nejasností doporučujeme radšej väčšiu veľkosť.

Prevažná väčšina žien, ktoré rodili spodkom, má veľkosť maternice 28 mm a menej. Veľkosť 30 mm, v ktorej sa vyrába najväčší FemCap, im teda bude dobre vyhovovať. Približne 4% žien budú mať kŕčok väčší ako 30 mm a nebudú môcť pesar FemCap použiť.

Jednoduchá údržba:
Po použití umyte FemCap vlažnou vodou a mydlom, dobre opláchnite prúdom vody, osušte a uložte do krabičky.

Jeden pesar sa používa rok až dva v závislosti od početnosti použitia.

Pesar FemCap získal certifikát ISO 13485 (zdravotná pomôcka). Znamená to, že spĺňa najprísnejšie medzinárodné požiadavky na kvalitu. Je uznanou zdravotnou pomôckou s certifikátom označenia zhody CE 0470.

 

zdroj: www.kalisek.cz