Požehnání, ne prokletí

Sprievodca pre matky a ich dospievajúce dcéry. V knihe Požehnání ne prokletí od Jane Bennettovej nájdu všetky mamičky rady, ako odovzdať svojej dcére nielen praktickú pomoc do začiatku novej etapy života. Ako zoznámiť dospievajúce dievča s menštruačným cyklom, ako zvládať výkyvy nálad, akú zvoliť antikoncepciu a mnoho ďalšieho, to všetko nájdete v tejto nepostrádateľnej knižočke. Autorkou je Jane Bennettová. (Český jazyk)

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
3000-04
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

7,70 €

+ -

Požehnání, ne prokletí

Pre dospievajúce dievča je obdobie prvej menštruácie (menarché) mimoriadne. Je to doba, ku ktorej je potrebné pristupovať s úctou, doba, v ktorej budúca žena prechádza možno tým najdôležitejším prechodovým rituálom.

Autorka vyvracia zakorenené predstavy o menštruácii ako o prekliatí a nahrádza ich pozitívnym a osvieteným pohľadom na menarché a menštruáciu. Praktické rady, ako dcére menštruáciu vysvetliť, ako jej pomôcť, aby si poradila s výkyvmi nálad a s bolesťou, ale aj napríklad s antikoncepciou, napomôžu tomu, že vaša dcéra získala k svojej menštruácii zdravý prístup. Okrem informácií vychádzajúcich z vedeckých poznatkov aj zo starých tradícií rôznych národov v knihe nájdete aj jednoduché užitočné cvičenia, ktoré sú prospešné na úľavu pri menštruačných bolestiach či k posilneniu hormonálnej rovnováhy.

Ak umožníte  svojej dcére pochopiť, že menštruácia je požehnanie a nie prekliatie, odovzdáte jej dar nevyčísliteľnej hodnoty.

Jane Bennettová pôvodne pôsobila vo sfére sociálnej práce a zaoberala sa hypnoterapiou. Teraz pracuje ako národná austrálska koordinátorka projektov zameraných na oblasť prirodzenej plodnosti. Obzvlášť sa zaujíma o to, aby sa prístup k menštruácii ako k niečomu trápnemu a zahanbujúcemu premenil v pozitívnu a posilňujúcu skúsenosť. Pomáha tiež ženám naladiť sa na cykly prírody prostredníctvom menštruačného cyklu. Jane Bennettová je nielen dcérou, ale aj matkou a s dievčatami a mladými ženami pracuje s veľkým zaujatím. Od roku 2000 vedie workshopy nazvané Požehnanie, nie prekliatie, určené pre matky a dcéry.