BIO RAW kakaové bôby

Akcia

Starostlivo vybrané a vytriedené najkvalitnejšie BEWIT BIO certifikované nepražené kakaové bôby sú sušené na slnku (RAW) a fermentované na úroveň cca 90%. Balenie: 250 g.

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1502-02
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

8,76 € 5,26 €

+ -

BIO RAW kakaové bôby

Kakaové bôby sú semená z cca 30 cm veľkých plodov juhoamerického stredne vysokého stromu kakaovníka pravého. Kakaovníky rastú v tieni väčších stromov. K svojmu rastu potrebujú stále teplo a vlhko, pestovať ich je teda možné iba v oblasti trópov. Kakaovník môže súčasne kvitnúť a plodiť, zber plodov je teda možný aj viac ako 9 mesiacov v roku. Kakaové bôby sa sušia prírodne na slnku.

Po stáročia a tisícročia patrili tieto bôby k tomu najlepšiemu, čo nám príroda ponúka. Sú superpotravinou, niektorými odborníkmi sú dokonca označované ako najlepšia superpotravina. Ich latinský názov Theobroma cacao znamená pokrm bohov. Nepražené kakaové bôby obsahujú široké spektrum minerálov, vitamínov, antioxidantov a ďalších fytonutrientov. Obsahujú veľké množstvo biologického, ľahko stráviteľného horčíka, ktorý patrí medzi jeden z najdôležitejších a zároveň najviac nedostatkových minerálov. Jeho nedostatok v populácii je všeobecný. Nepražené kakaové bôby sú najbohatším zdrojom organickej síry v prírode. Bývajú niekedy radené medzi afrodiziaká. Na druhú stranu sú vhodné a obľúbené aj u detí. Kakaové bôby obsahujú antokyány, čo sú prírodné rastlinné farbivá fialovej farby. Sú obsiahnuté napríklad v acai a čučoriedkach.

Kvalitné BEWIT kakaové bôby navodzujú príjemný pocit harmónie, dobrej telesnej kondície a duševnej sviežosti a bdelosti.

Kakaové bôby obsahujú tiež purínové zlúčeniny - teobromín a v malom množstve aj kofeín. Tieto látky majú vďaka svojej príbuznosti podobné účinky. Pôsobenie teobromínu je ale asi desaťkrát jemnejší ako účinok kofeínu. Preto nie je potrebné sa obávať podobných efektov, ku ktorým môže dochádzať pri pití kávy, ako sú určitá "návykovosť" a "prestimulovanie organizmu".

Môžete ich jesť ako oriešky alebo pridávať k ďalším pokrmom.

Zloženie: 100% BIO RAW kakaové bôby

Pôvod: Peru

Balenie: 250 g