Lunette - Violet

Menštruačný kalíšok Lunette Violet je pohodlná a ekologická alternatíva vložiek a tampónov. Súčasťou balenia je menštruačný kalíšok dvoch veľkostí Model 1 alebo Model 2 a vrecúško pre uschovanie kalíška.

Zvoľte si veľkosť kalíška.

Dostupnosť:
Na objednávku
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1001-03-01

27,50 € s DPH 22,92 € bez DPH

+ -

Lunette - Violet

Lunette Violet je menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu vo Fínsku firmou Lune Group Oy Ltd. Je navrhnutý tak, aby jeho čistenie bolo ľahké, vnútrajšok kalíška je hladký a stopka uľahčujúca vybratie je rovná a plná.

Farebné kalíšky sa vyrábajú preto, že pekné! Rovnako ako číry variant Lunette, aj kalíšky Lunette Violet majú atest FDA (úrad pre liečivá a potraviny amerického ministerstva zdravotníctva).

Z vonkajšej strany sú na spodnej časti kalíška ryhy, ktoré uľahčujú uchopenie. Pre zrušenie podtlaku, ktorý vznikne priľnutím kalíška ku stenám pošvy pri správnom zavedení, je nutné pri vyberaní kalíšok v spodnej časti trochu stlačiť. Táto časť kalíška Lunette je mäkšia než ostatné časti a jej stlačenie je tak jednoduchšie.

Výrobca doporučuje vyvariť kalíšok po dobu 5 minút pred začiatkom a po skončení menštruácie.

Lunette sa vyrába v dvoch rôznych veľkostiach:
Model 1 je určený ženám so slabou alebo stredne silnou menštruáciou, mladým ženám alebo tým, ktoré ešte nemali pohlavný styk. Má priemer 41 mm a dĺžku 47 mm, obsah kalíška je 25 ml. Je zakončený 25 mm dlhou stopkou.

Model 2 je určený ženám s normálnou alebo silnou menštruáciou. Má priemer 46 mm a dĺžku 52 mm, obsah kalíška je 30 ml. Je zakončený 20 mm dlhou stopkou.

Čím sa Lunette líši od iných menštruačných kalíškov?

Otvory pod horným okrajom kalíška sú u Lunette umiestnené vyššie než u ostatných menštruačných kalíškov a to umožňuje lepšie využiť objem kalíška a vyprázdňovať ho menej často. Sú taktiež o niečo väčšie než u väčšine ostatných kalíškov a nedochádza tak často k ich upchatiu. (Tieto otvory slúžia k ľahšiemu zrušeniu podtlaku pri vyberaní kalíška z pošvy.)

V roku 2004 si Heli Kurjanen kúpila vo Fínsku menštruačný kalíšok. Bola ním nadšená, ale zároveň pri používaní objavila maličkosti, ktoré jej nevyhovovali. Rozhodla sa preto navrhnúť vlastný design kalíška. Tak vznikol Lunette, ktorý sa už v roku 2005 začal predávať vo Fínsku a dnes je možné ho kúpiť vo viacerých štátoch Európy, v USA, Austrálii a na Novom Zélande.

Vnútorný povrch kalíška Lunette je úplne hladký a to uľahčuje jeho čistenie.

Farba vrecka, s ktorým je kalíšok Lunette dodávaný, sa môže líšiť od toho na fotke. Je vždy prekvapením, s ktorými vrecúškami nová várka kalíškov príde 🙂

Potrebujete ďalšie informácie?
Ako používať menštruačný kalíšok.

 

zdroj: www.maluna.cz