Ženské příběhy

Cyklická cesta životom. Zostavila Lilia Khousnoutdinova. Ženské príbehy – smutné a veselé, inšpirujúce a desivé, autentické a osobné. Príbehy, ktoré vychádzajú z pravdivej skúsenosti niekoľkých desiatok odvážnych žien, ktoré sa rozhodli prehovoriť nahlas o tom, čo je tichým tabu. Spoznajte vnútornú krajinu ženy! Táto kniha je ako prastará ženská mesačná chyža – nájdete tu príbehy dievčaťa, milenky, matky aj stareny. Jazyk: český

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
3000-19
Obsah balenia:
1 ks

9,90 € s DPH 9,00 € bez DPH

+ -

Ženské příběhy

* Menštruácia : krehké prežitky dievčaťa okolo prvej menštruácie, inšpirujúca tradícia osláv ženskej plodnosti, mystický význam „moontime“, menštruácia ako ženská cesta sebapoznania, alternatívy k tampónom a hormonálnej antikoncepcii, realita ženských skúseností. 

*Záhada ženskej sexuality . Prvé skúsenosti, poznanie svojho tela, túžba, milostné listy, sklamanie, zneužitie a hlbšie poznanie samej seba. Okienko do najvnútornejších ženských tajomstiev. 

* Široká paleta pôrodných príbehov. Od cisárskeho rezu v pôrodnici cez celé spektrum prežitkov až k neasistovanému domácemu pôrodu.Pôrody s dulou, s pôrodnou asistentkou, s manželom, so sestrou aj s mamičkou. V ČR aj v zahraničí; v Neratovicích, Vrchlabí, v bazéniku, na posteli, na pôrodnej koze. Pôrody, ktoré dopadli podľa vysnívaných predstáv alebo úplne inak. Potraty a interrupcie. Realita materstva. Eufória a popôrodná depresia. Sexualita po pôrode. Strachy, nádeje a skutočnosť. 

* Prečo život prechodom nekončí a ako kvitnú zrelé ženy.Okrem pravdivých príbehov tu tiež nájdete inšpiráciu a návody na rituály, ktoré môžete vykonávať samy doma alebo tipy na ženské byliny.

Zostavila Mgr. Lilia Khousnoutdinova
Vyštudovala politológiu a históriu na univerzite v Oxforde. Dnes pracuje ako dula, lektorka predpôrodnej prípravy a ženských skupín zameraných na rozvíjanie ženského potenciálu, návrat rituálov a na uctenie ženského tela a cyklov. Pravidelne sprevádza ženy aj mužov na cestách po posvätných pohanských miestach v Anglicku a po miestach spojených s Máriou Magdalénou v Provence. Spoluzakladateľka prvého celostného ročného výcviku kňažiek v ČR a SR. So svojím manželom a synom žije vo Wiltshire vedľa Stonehenge a pravidelne prednáša v Prahe, Bratislave a v Británii. Jej seminármi za posledných 5 rokov prešlo cez 1500 žien.