Bylinná zmes Endometrióza

Výpredaj

Bylinná zmes pre vaginálne naparovanie. Bylinky v tejto zmesi uľavujú od príznakov endometriózy. Zvoľte si prosím veľkosť balenia.

Výrobca:
Steamy
Dostupnosť:
Na objednávku
Doba dodania:
do 3 dní
Obj. čislo:
4000-11-01

3,30 € s DPH 2,75 € bez DPH

+ -

Bylinná zmes Endometrióza

Bylinky v tejto zmesi uľavujú od príznakov endometriózy. Pôsobia protizápalovo, tĺmia kŕče, pozitívne pôsobia na zápaly a pečeňové problémy. Zlepšujú krvný obeh a posilňujú organizmus. Pomáhajú spracovať nadbytok estrogénu a naopak zvyšujú hladinu progesterónu. Regenerujú sliznice a skracujú menštruačné krvácanie.

Zloženie: Rebríček obyčajný vňať, Šalvia lekárska vňať, Pamajorán obyčajný vňať, Pestrec mariánsky, Nechtík lekársky kvet, Vitex jahňací plod, Žihľava dvojdomá vňať, Praslička roľná vňať, Rumanček pravý kvet, Ruža stolistá kvet


Obsah balenia:

 • 28 g - balenie pre jedno naparovanie
 • 68 g - balenie pre 6 naparovaní
 • 336 g - balenie pre 12 naparovaní.

 

Upozornenie: Túto bylinnú zmes odporúčame používať ako dvojdňovú kôru v kombinácii s kúpeľným balíčkom Endometrióza. Neužívať vnútorne.
 

Odporúčaný postup

Prvý deň - relaxačný

Pripravte si bylinné naparovanie Endometrióza, relaxujte a odpočívajte. Informácie o tom, ako na naparovanie, nájdete v článku
Ako si urobiť vaginálne bylinné naparovanie. Ako najčastejšie duševné príčiny endometriózy sa uvádzajú psychické bloky spojené so sexualitou, neprijatie ženskej roly, neprijatie ženskosti, neprijatie menštruácie, neprijatie vlastných emócií, ale môže vás napadnúť čokoľvek iné. Neriešte pri naparovaní svoje telo, ale skúste sa ponoriť sama do seba a s láskavosťou prijať seba samú a svoje prirodzené prejavy ženstva.

Po naparovaní zostaňte v teple, najlepšie pod perinou až do rána. Odvar z bylín, nad ktorými ste sa naparovali, si uchovajte v chladničke na ďalší deň (precedený).

 

Druhý deň - dynamický

Pripravte si teplý sedací kúpeľ z bylinkového balíčka a druhý, studený, z nálevu z predchádzajúceho dňa. Bylinky z kúpeľnej zmesi zalejte vriacou vodou (podľa návodu), a potom nalejte do teplého kúpeľa (do vane, aby ste mohli pripustiť teplú vodu). Chladný kúpeľ so zmesou z predchádzajúceho dňa si pripravte do lavóra, dostatočne veľkého na sadnutie. Najprv si sadnite na 10 minút do teplej vane a potom na 5 minút do lavóra so studeným odvarom. Tento postup trikrát zopakujete.

Vyššie uvedený postup rešpektuje poznatky západnej i čínskej medicíny. Vytvorila ho Monika Valová, autorka bylinných zmesí. Konzultantkou postupu bola celostná gynekologička MUDr. Jitka Blábolilov.

 

Čo je to ženské naparovanie?

Vaginálne bylinné naparovanie je rozpamätávanie sa na to, čo ženy skôr poznali a čo v skorších dobách bolo bežnou praxou. Vaginálne naparovanie (španielsky Bajos) je tradičná ženská naparovacia hygiena, ktorej korene siahajú až do starovekých čias Mayov. Zároveň je vraj obľúbená pod názvom chai - yok v Kórei. Dnes pre nás tento "návrat ku dávnym ženským koreňom" môže byť príjemnou očistou, ktorú si môžeme pre svoje najdrahšie klenoty dopriať. Pomocou rôznych zmesí byliniek si žena čistí pošvu a tiež maternicu.

Prínosy bylinného naparovania pri každomesačnej starostlivosti

 • celková očista maternice a odstránenie toxínov z tela
 • vymiznutie pobolievania či kŕčov v bruchu pred a počas menštruácie    
 • zlepšenie cirkulácie v oblasti maternice a teda aj väčšia citlivosť v tejto oblasti    
 • revitalizácia maternice - zdravší a príjemnejší cyklus    
 • zdravé pošvové prostredie bez zápachu    
 • vyrovnaná hladina pošvového pH    
 • upravenie pravidelnosti cyklu    
 • vymiznutie menštruačnej migrény
 • vymiznutie príznakov PMS    
 • prehriatie, zvlhčenie a uzdravenie panvového dna    
 • vyčistenie maternice, ktoré vedie k vyššej šanci otehotnieť    
 • príjemný čas strávený len sama so sebou v napojení na svoje lono    
 • pocit sviežosti    
 • vďaka uvoľneniu uložených emócií môžete lepšie využiť energiu, ktorá v tejto oblasti sídli a je zdrojom vášho tvorivého potenciálu  

 

NÁŠ TIP: K naparovaniu vám dobre poslúži drevené sedátko Steamy určené priamo pre ženské vaginále bylinné naparovanie.


Monika Valová - autorka bylinných zmesí Steamy o nich hovorí:
"Namiešanie byliniek bola moja rýdzo ženská úloha. Veľmi som sa na to tešila, pretože sa rada ponáram do sveta byliniek, ktorých vôňou sa nemôžem nabažiť. Mojím zámerom bolo skĺbiť svoju skúsenosť s bylinami, ktoré som dovtedy sama používala a s bylinami, ktorých účinky sa k naparovaniu  úplne ponúkajú, ale nerastú všade a teda si ich žena nie je schopná zabezpečiť z vlastných zdrojov. Vzhľadom k tomu, že moje bylinné zmesi nie sú určené na popíjanie ako čaj, mohla som sa sústrediť viac ako na chuť, na ich skutočné účinky. Namiešala som teda do každého druhu zmesi taký odvážny "multivitamín", ktorý len tak na trhu nenájdete. Zmesi sú naplnené veľkým množstvom bylín, sú voňavé, s láskou namiešané, konzultované so skúsenými bylinkármi a hlavne priamo určené na vaginálne naparovanie. "


Kontraindikácie

Nepoužívajte bylinné naparovanie, keď ste tehotná (a to aj vtedy, ak si zatiaľ nie ste úplne istá), pri menštruácii, pri vaginálnej či kvasinkovej infekcii, ak máte na svojich intímnych oblastiach nejaké otvorené rany, vredy či pľuzgiere alebo ak máte zavedené vnútromaternicové teliesko (áno, mohlo by sa uvoľniť).

V prípade, že ste po gynekologickej operácii, začnite naparovať až vo chvíli, kedy nekrvácate. Naparovanie nemožno vykonávať v akútnom stave infekcie močového mechúra, kvasinkovej infekcie alebo bakteriálnej vaginózy. Počas tejto doby používajte bylinky iba vo forme sedacích kúpeľov. Neužívať vnútorne.

 

 
Ďalšie informácie o ženskom bylinnom naparovaní a o správnom postupe sa dozviete v týchto článkoch:

 

Zdroj: www.steamy.cz, www.kalisek.cz