Bylinná zmes Gynekologické ťažkosti

Bylinná zmes pre vaginálne naparovanie. Bylinky v tejto zmesi pôsobia ako preventívna očista tela pred baktériami, ktoré spôsobujú výtoky, zápaly alebo kvasinkovú infekciu. Zvoľte si prosím veľkosť balenia.

Výrobca:
Steamy
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
4000-03-01

3,30 € s DPH 2,75 € bez DPH

+ -

Bylinná zmes Gynekologické ťažkosti

Bylinky v tejto zmesi pôsobia ako preventívna očista tela pred baktériami, ktoré spôsobujú výtoky, zápaly alebo kvasinkovú infekciu. Majú protizápalové, antibakteriálne a antiseptické účinky. V tradičnom bylinkárstve sa uvádza ich pôsobenie na myómy, rakovinu krčka maternice a prolaps maternice. Upravujú menštruačný cyklus a tlmia kŕče v bruchu.

Zloženie: Pamajorán obyčajný vňať, Rozmarín lekársky list, Rumanček pravý kvet, Rebríček obyčajný vňať, Levanduľa lekárska kvet, Palina pravá vňať, Nechtík lekársky kvet, Alchemilka obyčajná vňať, Hluchavka biela vňať, Ďatelina lúčna kvet, Kapsička pastierska vňať

Obsah balenia:

 • 28 g - balenie pre jedno naparovanie
 • 68 g - balenie pre 6 naparovaní
 • 336 g - balenie pre 12 naparovaní.

 

Čo je to ženské naparovanie?

Vaginálne bylinné naparovanie je rozpamätávanie sa na to, čo ženy skôr poznali a čo v skorších dobách bolo bežnou praxou. Vaginálne naparovanie (španielsky Bajos) je tradičná ženská naparovacia hygiena, ktorej korene siahajú až do starovekých čias Mayov. Zároveň je vraj obľúbená pod názvom chai - yok v Kórei. Dnes pre nás tento "návrat ku dávnym ženským koreňom" môže byť príjemnou očistou, ktorú si môžeme pre svoje najdrahšie klenoty dopriať. Pomocou rôznych zmesí byliniek si žena čistí pošvu a tiež maternicu.

Prínosy bylinného naparovania pri každomesačnej starostlivosti

 • celková očista maternice a odstránenie toxínov z tela
 • vymiznutie pobolievania či kŕčov v bruchu pred a počas menštruácie    
 • zlepšenie cirkulácie v oblasti maternice a teda aj väčšia citlivosť v tejto oblasti    
 • revitalizácia maternice - zdravší a príjemnejší cyklus    
 • zdravé pošvové prostredie bez zápachu    
 • vyrovnaná hladina pošvového pH    
 • upravenie pravidelnosti cyklu    
 • vymiznutie menštruačnej migrény
 • vymiznutie príznakov PMS    
 • prehriatie, zvlhčenie a uzdravenie panvového dna    
 • vyčistenie maternice, ktoré vedie k vyššej šanci otehotnieť    
 • príjemný čas strávený len sama so sebou v napojení na svoje lono    
 • pocit sviežosti    
 • vďaka uvoľneniu uložených emócií môžete lepšie využiť energiu, ktorá v tejto oblasti sídli a je zdrojom vášho tvorivého potenciálu  

 

NÁŠ TIP: K naparovaniu vám dobre poslúži drevené sedátko Steamy určené priamo pre ženské vaginále bylinné naparovanie.


Monika Valová - autorka bylinných zmesí Steamy o nich hovorí:
"Namiešanie byliniek bola moja rýdzo ženská úloha. Veľmi som sa na to tešila, pretože sa rada ponáram do sveta byliniek, ktorých vôňou sa nemôžem nabažiť. Mojím zámerom bolo skĺbiť svoju skúsenosť s bylinami, ktoré som dovtedy sama používala a s bylinami, ktorých účinky sa k naparovaniu  úplne ponúkajú, ale nerastú všade a teda si ich žena nie je schopná zabezpečiť z vlastných zdrojov. Vzhľadom k tomu, že moje bylinné zmesi nie sú určené na popíjanie ako čaj, mohla som sa sústrediť viac ako na chuť, na ich skutočné účinky. Namiešala som teda do každého druhu zmesi taký odvážny "multivitamín", ktorý len tak na trhu nenájdete. Zmesi sú naplnené veľkým množstvom bylín, sú voňavé, s láskou namiešané, konzultované so skúsenými bylinkármi a hlavne priamo určené na vaginálne naparovanie. "


Kontraindikácie

Nepoužívajte bylinné naparovanie, keď ste tehotná (a to aj vtedy, ak si zatiaľ nie ste úplne istá), pri menštruácii, pri vaginálnej či kvasinkovej infekcii, ak máte na svojich intímnych oblastiach nejaké otvorené rany, vredy či pľuzgiere alebo ak máte zavedené vnútromaternicové teliesko (áno, mohlo by sa uvoľniť).

V prípade, že ste po gynekologickej operácii, začnite naparovať až vo chvíli, kedy nekrvácate. Naparovanie nemožno vykonávať v akútnom stave infekcie močového mechúra, kvasinkovej infekcie alebo bakteriálnej vaginózy. Počas tejto doby používajte bylinky iba vo forme sedacích kúpeľov. Neužívať vnútorne.

 

 
Ďalšie informácie o ženskom bylinnom naparovaní a o správnom postupe sa dozviete v týchto článkoch:

 

Zdroj: www.steamy.cz, www.kalisek.cz