Bylinná zmes Popôrodné hojenie

Bylinná zmes pre vaginálne naparovanie. Bylinky v tejto zmesi čistia pôrodné cesty a intenzívne pôsobia na ich regeneráciu. Zvoľte si prosím veľkosť balenia.

Výrobca:
Steamy
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
4000-07-01

3,30 € s DPH 2,75 € bez DPH

+ -

Bylinná zmes Popôrodné hojenie

Bylinky v tejto zmesi čistia pôrodné cesty a intenzívne pôsobia na ich regeneráciu. Urýchľujú zavinutie maternice po pôrode a skracujú dobu popôrodného krvácania. Majú antibakteriálne účinky a podporujú tvorbu materského mlieka. Prinášajú uvoľnenie a relaxáciu.

Monika Valová, ktorá zmesi pre naparovanie pripravuje, hovorí: "Čerpala som inšpiráciu z mexickej tradície popôrodného hojenia, vďaka ktorému som naparovanie objavila. Pôrod je totiž proces, ktorý ženu ochladzuje, čo naši predkovia vedeli. Preto je dôležité ženu po pôrode zahrievať čajom, kakaom, vývarom, nepodávať jej jedlo vytiahnuté z chladničky. Neskôr ju po zahojení pôrodných poranení prehriať vaginálnym naparovaním, a tým jej vrátiť teplo, ktoré tak rada odovzdáva ďalej svojim deťom a blízkym, ale potrebuje ho predovšetkým pre seba. "

Zloženie: Bazalka pravá vňať, Levanduľa lekárska kvet, Materina dúška obyčajná vňať, Alchemilka obyčajná vňať, Kapsička pastierska vňať, Maliník obyčajný list, Šalvia lekárska vňať, Nechtík lekársky kvet, Dubová kôra

Upozornenie: Nepoužívať v šestonedelí v priebehu silného odchádzania očistiek.Obsah balenia:

 • 28 g - balenie pre jedno naparovanie
 • 68 g - balenie pre 6 naparovaní
 • 336 g - balenie pre 12 naparovaní.

 

Čo je to ženské naparovanie?

Vaginálne bylinné naparovanie je rozpamätávanie sa na to, čo ženy skôr poznali a čo v skorších dobách bolo bežnou praxou. Vaginálne naparovanie (španielsky Bajos) je tradičná ženská naparovacia hygiena, ktorej korene siahajú až do starovekých čias Mayov. Zároveň je vraj obľúbená pod názvom chai - yok v Kórei. Dnes pre nás tento "návrat ku dávnym ženským koreňom" môže byť príjemnou očistou, ktorú si môžeme pre svoje najdrahšie klenoty dopriať. Pomocou rôznych zmesí byliniek si žena čistí pošvu a tiež maternicu.

Prínosy bylinného naparovania pri každomesačnej starostlivosti

 • celková očista maternice a odstránenie toxínov z tela
 • vymiznutie pobolievania či kŕčov v bruchu pred a počas menštruácie    
 • zlepšenie cirkulácie v oblasti maternice a teda aj väčšia citlivosť v tejto oblasti    
 • revitalizácia maternice - zdravší a príjemnejší cyklus    
 • zdravé pošvové prostredie bez zápachu    
 • vyrovnaná hladina pošvového pH    
 • upravenie pravidelnosti cyklu    
 • vymiznutie menštruačnej migrény
 • vymiznutie príznakov PMS    
 • prehriatie, zvlhčenie a uzdravenie panvového dna    
 • vyčistenie maternice, ktoré vedie k vyššej šanci otehotnieť    
 • príjemný čas strávený len sama so sebou v napojení na svoje lono    
 • pocit sviežosti    
 • vďaka uvoľneniu uložených emócií môžete lepšie využiť energiu, ktorá v tejto oblasti sídli a je zdrojom vášho tvorivého potenciálu  

 

NÁŠ TIP: K naparovaniu vám dobre poslúži drevené sedátko Steamy určené priamo pre ženské vaginále bylinné naparovanie.


Monika Valová - autorka bylinných zmesí Steamy o nich hovorí:
"Namiešanie byliniek bola moja rýdzo ženská úloha. Veľmi som sa na to tešila, pretože sa rada ponáram do sveta byliniek, ktorých vôňou sa nemôžem nabažiť. Mojím zámerom bolo skĺbiť svoju skúsenosť s bylinami, ktoré som dovtedy sama používala a s bylinami, ktorých účinky sa k naparovaniu  úplne ponúkajú, ale nerastú všade a teda si ich žena nie je schopná zabezpečiť z vlastných zdrojov. Vzhľadom k tomu, že moje bylinné zmesi nie sú určené na popíjanie ako čaj, mohla som sa sústrediť viac ako na chuť, na ich skutočné účinky. Namiešala som teda do každého druhu zmesi taký odvážny "multivitamín", ktorý len tak na trhu nenájdete. Zmesi sú naplnené veľkým množstvom bylín, sú voňavé, s láskou namiešané, konzultované so skúsenými bylinkármi a hlavne priamo určené na vaginálne naparovanie. "


Kontraindikácie

Nepoužívajte bylinné naparovanie, keď ste tehotná (a to aj vtedy, ak si zatiaľ nie ste úplne istá), pri menštruácii, pri vaginálnej či kvasinkovej infekcii, ak máte na svojich intímnych oblastiach nejaké otvorené rany, vredy či pľuzgiere alebo ak máte zavedené vnútromaternicové teliesko (áno, mohlo by sa uvoľniť).

V prípade, že ste po gynekologickej operácii, začnite naparovať až vo chvíli, kedy nekrvácate. Naparovanie nemožno vykonávať v akútnom stave infekcie močového mechúra, kvasinkovej infekcie alebo bakteriálnej vaginózy. Počas tejto doby používajte bylinky iba vo forme sedacích kúpeľov. Neužívať vnútorne.

 

 
Ďalšie informácie o ženskom bylinnom naparovaní a o správnom postupe sa dozviete v týchto článkoch:

 

Zdroj: www.steamy.cz, www.kalisek.cz