Bylinná zmes Voňavý pôrod

Bylinná zmes pre vaginálne naparovanie. Bylinky v tejto zmesi slúžia na uvoľnenie pôrodných ciest v prvej dobe pôrodnej. Zvoľte si prosím veľkosť balenia.

Výrobca:
Steamy
Dostupnosť:
Na objednávku
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
4000-15-01

3,95 € s DPH 3,29 € bez DPH

+ -

Bylinná zmes Voňavý pôrod

Bylinky v tejto zmesi slúžia na uvoľnenie pôrodných ciest v prvej dobe pôrodnej, k celkovej harmonizácii aj na povzbudenie kontrakcií. Teplo v kombinácii s bylinnými výparmi pôsobí relaxačne, znižuje vnímanie bolesti v oblasti perinea a je prevenciou rizika poranenia hrádze.

V každom balení nájdete jednu z piatich originálnych pôrodných afirmácií od Anny Kohútovej, pôrodnej babice, podľa receptúry ktorej táto bylinková zmes vznikla.


Zloženie malinovník obyčajný list, materina dúška obyčajná vňať, kapsička pastierska vňať, rozmarín lekársky list, železník lekársky (Verbena)


Obsah balenia:

  • 28 g - balenie pre jedno naparovanie + 1 afirmácia
  • 168 g - balenie pre 6 naparovaní + 2 afirmácie
  • 336 g - balenie pre 12 naparovaní - bez afirmácií (samouzatváracie balenie)

 

Upozornenie: Odporúčame naparovať po ukončenom 38. týždni tehotenstva. Neužívať vnútorne.

 

NENÁROČNÉ POUŽITIE
Zmes je zabalená do kúpeľného balíčka, ktorý umožňuje jeho použitie kdekoľvek. Bylinky si jednoducho zbalíte so sebou k pôrodu, kde ich zalejete v nádobe vodou z rýchlovarnej kanvice alebo povaríte (závisí od možností pôrodnice). Bylinky krásne prevoňajú pôrodnú izbu a teplý odvar vám pomôže uvoľniť sa a sústrediť na zrodenie vášho dieťatka.


POZITÍVNE AFIRMÁCIE
V baleniach po 1 a 6 kusoch nájdete jednu z piatich originálnych pôrodných afirmácií od Anny Kohútovej.


PREČO ANIČKA ZVOLILA TIETO BYLINKY?

Rozmarín bol mojou úplne prvou bylinkou, ktorú som začala prvýkrát používať priamo pri pôrode a bol mi odovzdaný mojou veľkou učiteľkou, pôrodnOU babou a bylinkárkou Marisou Alcalá. Táto bylinka uvoľňuje hladké svalstvo, upokojuje, zmierňuje bolesť, prehrieva, je dezinfekčný a prebúdza v nás silnú ženu.

Maliník je najznámejšou bylinkou odporúčanou už pred pôrodom, od 36. týždňa tehotenstva. Maliník pôsobí stimulačne na hladké svalstvo maternice, zmäkčuje pôrodné cesty, znižuje riziko krvácania. Zmierňuje pôrodné bolesti a zlepšuje popôrodné zotavovanie, zmierňuje popôrodné kontrakcie, čistí maternicu a podporuje tvorbu mlieka.

Materina dúška uvoľňuje kŕčovité sťahy maternice, zahrieva, mierni bolesti, je posilňujúca, dezinfekčná, antibakteriálna a zvyšuje tvorbu mlieka.

Kapsička pastierska je harmonizujúca bylinka, patrí k najznámejším bylinkám, ktoré zastavujú krvácanie. V minulosti sa bez nej nezaobišla žiadna pôrodná babička. Na maternicu pôsobí tonizačne a podporuje sťahy maternice a zlepšuje popôrodný návrat maternice do pôvodného stavu.

Verbena - železník lekársky - túto bylinku odporúča pôrodná asistentka I. Stadelmann už pred pôrodom na vyvolanie pôrodu. Verbena povzbudzuje hladké svalstvo maternice a podnecuje maternicu k efektívnym kontrakciám. Verbena zbavuje napätia a zvyšuje koncentráciu na pôrod.

 

Ďalšie informácie o ženskom bylinnom naparovaní a o správnom postupe sa dozviete v týchto článkoch:

 

Zdroj: www.steamy.cz