Jódaqua

Akcia

Výživový doplnok s obsahom prírodného jódu pre zdravie a krásu ženy, jej ženských orgánov a pre zdravie jej detí. Zvlášť dôležitý pri plánovanom otehotnení, v čase tehotenstva a dojčenia pre správny vývin plodu a detí.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1501-01
Obsah balenia:
200 ml

13,00 € 11,00 € s DPH 10,83 € 9,17 € bez DPH

+ -

Jódaqua

Jódaqua liquid je výživový doplnok s vysokým obsahom biologicky aktívneho jódu. Slúži na doplnenie jódu vo výžive.
  • Jód prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy.
  • Jód prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, celého endokrinného systému a metabolizmu.
  • Jód prispieva k udržaniu zdravej pokožky.
  • Jód je súčasťou viac ako 100 biochemických procesov, ktoré sa odohrávajú v organizme.
     

Jódová voda  v tele zabezpečuje správnu činnosť štítnej žľazy, a tým aj správnu cirkuláciu, lebo len tá zaistí stopercentnú činnosť buniek, žliaz a orgánov pre fyzické a psychické zdravie človeka.
 

Nedostatok jódu:
môže spôsobiť mentálnu zaostalosť u detí. Počas tehotenstva pre ešte nenarodené dieťa znamená vážne ohrozenie vývoja mozgu a centrálneho nervového systému, čo už nie je možné napraviť počas ďalšieho života.

Nedostatok jódu tiež spôsobuje poruchy učenia u detí, poruchy sústredenia, spomalené reflexy, zníženie úrovne hemoglobínu v tele – anémiu, depresie, vnútorný nepokoj, u žien poruchy menštruačného cyklu, problémy s počatím a tehotenstvom, u mužov poruchy plodnosti. Jód sa dobre vstrebáva zo zažívacieho systému a krvným obehom sa vo forme jodidu dostáva do štítnej žľazy, ktorej sa právom hovorí bránou zdravia. Hormóny štítnej žľazy, v ktorých je zabudovaný jód sú nevyhnutné pre vývoj organizmu a to už od skorého vnútromaternicového štádia.

Ak nemáme v tele dostatok jódu, chýbajú nám hormóny štítnej žľazy, a tým naše telo stráca kontrolu nad správnou činnosťou našich orgánov. Jód v tele reguluje rast a vývoj človeka, riadi metabolické a biochemické procesy v ľudskom organizme, stabilizuje hladinu hormónov (MENOPAUZA), napomáha regulovať hladinu cukru v krvi, posilňuje imunitný systém, podporuje mozgovú činnosť, zlepšuje pamäť, pozornosť, IQ, zabraňuje úbytku energie, chráni organizmus pred rádioaktívnym žiarením, eliminuje vypadávanie vlasov, zlepšuje štruktúru nechtov, dezinfikuje a okysličuje pokožku.

Pomáha odstrániť zápchu, vyčerpanie a únavový syndróm, nadváhu, prekyslenie organizmu, zvýšený cholesterol, poruchy mikrocirkulácie, alergie, pozitívne vplýva na činnosť pečene, močovopohlavného (aj cysty) a imunitného systému.

 

Zloženie:
voda, chlorid sodný, chlorid vápenatý, jodid draselný, chlorid horečnatý, síran železnatý, fluorid draselný, síran manganatý.

Liečivá voda Jódaqua je unikát ! Do dnešného dňa nie je známa ani jedna prírodná minerálna voda, ktorá by priblížila obsahom jódu k prírodnej jódovanej liečivej vode pod názvom Jódaqua, ktorú „namiešala sama matka príroda“.

Odporúčané denné dávkovanie:
Dospelí a deti staršie ako 12 rokov, 1- 2ml denne. (Táto dávka pokryje dennú potrebnú dávku bez rozdielu veku a zdravotného stavu podľa WHO -Svetová zdravotnícka organizácia).
Počas tehotenstva a dojčenia je možné dávku zvýšiť na 2-3ml denne.

Obsah liečivej vody v jednom balení je 200 ml, ktorý v závislosti od dávkovania stačí na 3-6 mesiacov.

 

JÓDAQUA PRE TEHOTNÉ ŽENY!

Dostatočný prísun jódu u tehotných žien je mimoriadne dôležitý.  V stave vážneho nedostatku jódu je častejší spontánny potrat, predčasný pôrod, smrť novorodenca.

Nedostatok jódu má okrem iného na svedomí aj:

  • Zníženie plodnosti
  • Zvýšený počet potratov v skorej  a neskorej  fáze tehotenstva
  • Zvýšená úmrtnosť  novorodencov v perinatálnom období

 

Zdôraznenú závažnosť má primerané zabezpečenie zásobovania jódu u tehotných a dojčiacich žien. Nedostatok jódu už v skorom štádiu vnútromaternicového vývoja môže zapríčiniť poruchy nervového a imunitného systému embrya a poruchu v rozvíjaní procesu základného metabolizmu. Pri nedostatočnom prívode jódu môže embryo utrpieť trvalé poškodenia nervového systému, ako u matky, tak aj u novorodenca je možné počítať s vyšším rizikom vývinu strumy.

Zabezpečenie prísunu jódu je tiež veľmi dôležité, pretože pri dojčení zabezpečuje jodid, ktorý sa nachádza v materskom mlieku, potrebu jódu novorodenca.

Systematické doplnenie jódu je odporúčané začať už pred plánovaním tehotenstva. Potreba jódu pri tehotenstve a dojčení je denne 250 mg.

 

Odporúčané dávkovanie Jódaqui na prevenciu nedostatku jódu, resp. už aj vo vyvinutom stave nedostatku jódu:

Vek Odporúčané denné množstvo podľa WHO v mikrogramoch mg Odporúčaná denná dávka v rámci prevencie v ml Odporúčaná denná dávka v rámci liečenia v ml
Do 5 rokov 90 mg 0,5 – 1 ml 1 – 2 ml
6 až 12 rokov 120 mg 1 ml 1 – 2 ml
Od 13 rokov 150 mg 1,5 ml 2 – 2,5 ml
Tehotné a dojčiace ženy 250 mg 2 ml 2 – 2,5 ml

1 ml = mokka lyžička

Spôsob použitia: Odporúčanú dennú dávku rozrieďte v pohári pitnej vody, ovocnej šťavy alebo vlažného čaju a vypite.

 

O NÁLEZISKU

Žriedlo sa nachádza západne od Salgótarjánu, na severnej strane Čerchovského pohoria pri obci Sóshartyán. V okolitej krajine sú silné zlomy severozápadného a juhovýchodného smeru, s náleziskami povrchovej slanej vody. Územia kamennej soli neboli odkryté, ale zo šachtovej vody okolité obyvateľstvo ťažilo soľ pre vlastnú potrebu.

Hydrogeologické a geologické výskumy potvrdili, že 530m hlboká studňa je ostatkom mora z doby olygoceánskej ( fosílna voda), ktorej formácia mohla byť pred 20-25 miliónov rokmi. Množstvo historických listín potvrdzuje, že v Sóshartyánye od roku 1710 bola známa jedna studňa so slanou vodou, ktorej voda podľa starých popisov má liečivú silu. Roku 1949 bol vyhĺbený vrt do hĺbky 600m, z ktorého sa dnes Jódaqua ťaží.

V roku 1919, 1948 a 1950 hĺbkovými vrtmi vyťažili vodu kuchynskej soli obsahujúcej významný jód a bróm. Tieto zmesi sa objavili pred miliónmi rokov po vyhynutí morských rias a nižších organizmov. “Jódaqua” vyviera z hĺbky 600metrov v strede dediny Sóshartyán priamo v susedstve malebného kostolíka.
 

Jódaqua je biologicky mimoriadne vzácna, zo solí zložená voda, jeden liter obsahuje 19g soli. Liečivý účinok sa nedá nahradiť priemyselne vyrábanými produktmi a rôznymi lekárenskými prípravkami. Je to preto, lebo voda pochádzajúca z mora obsahuje také koncentrované prvky pochádzajúce zo živých organizmov, ktoré sú pre ľudský organizmus stavebnými prvkami, biokatalyzátormi.

V päťdesiatych rokoch sa skončili porovnávacie klinické testy a potvrdili tieto tvrdenia.
Liečivý účinok vody súvisí nielen s vysokým obsahom jódu. Obsiahnuté mikro a makroelementy pomáhajú k lepšiemu zabudovaniu jódu v organizme a tiež aktivujú hormonálnu a enzýmovú sústavu.

 

Jódová voda má zvláštnu úlohu v organizme pre zachovanie normálneho priebehu látkovej výmeny. K tomu je potrebné veľmi malé množstvo – denne 0,1mg – zriedka je k dispozícii preto nepriamo, môže byť prameňom rozličných ochorení.

Má vplyv napr. na vstrebávanie kalcia v organizme a jeho prítomnosť zabezpečuje ukladanie vápnika v kostiach. Podporuje vylučovanie kyseliny močovej, solí ťažkých kovov ( olovo, ortuť, atď), všetkých jedov a toxínov.

Vedľa vysokého obsahu jódu Jódaqua liquid obsahuje aj ďalšie, z fyziologického hľadiska cenné minerálne zložky, a preto je mimoriadne vhodná na udržanie zdravého fungovania nervovej sústavy. Liečivá voda obsahuje okrem jódu aj veľa mikro a makro prvkov, ktoré spolu synergicky  (vzájomná podpora vstrebateľnosti)  uľahčia jeho lepšie využitie v organizme.

Aktívne zložky Obsah v 1,5 ml % ODD
Sodík (chlorid sodný)     10 mg      –
Vápnik (chlorid vápenatý)    300 μg  <1%
JÓD (jodid draselný)    150 μg 100%
Horčík (chlorid horečnatý)      90 μg <1%
Draslík (jodid draselný)      30 μg <1%
Železo (síran železnatý)      10 μg <1%
Fluór (fluorid draselný)      <1 μg <1%
Mangán (síran manganatý)      <1 μg <1%

* ODD – odporučená denná dávka
Upozornenie: Ustanovené odporúčané denné dávkovanie sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nepoužívajte pri zvýšenej činnosti štítnej žľazy, zväčšení a zápaloch štítnej žľazy.

Uschovávanie: Skladujte tesne uzavreté na chladnom a tmavom mieste, mimo dosahu detí. Nepoužívajte po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti vyznačenom na obale.

Výrobca: Jódaqua Kft, Dózsa Gy. Út 7, 3131 Sóshartyán, Maďarsko

Certifikát: Rozhodnutie ÚVZ SR č. OHVBPKV/755/2013/Ht