• Úvod
  • >>
  • Keramika so ženskou symbolikou

Keramika so ženskou symbolikou

Predstavujeme Vám novinku v našej ponuke z dielne DAUREA - jedinečné sošky symbolizujúce hĺbku a múdrosť ženstva, archetyp ženského božstva - Bohyne a rôzne variácie jej pradávneho zobrazenia. Sú to prekrásne sošky Bohyniek vytvorené z prírodnej hliny a liečivých minerálov. Sú príjemné nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Kvalitná ručná práca a vypálenie v živom ohni im dodáva nezameniteľné čaro. Každá z nich je jedinečná. Vyberte si tú svoju 🙂

 

Keramika so ženskou symbolikou pochádza z dielne slovenskej autorky Michaely Ďuroškovej, ktorá pod značkou DAUREA tvorí v lone krásnej prírody Štiavnických vrchov. Tento druh keramiky je na Slovensku jedinečný a unikátny a jemu podobný môžete nájsť až vo vzdialenom Glastonbury, mystickom Avalone v Anglicku, kde ženy (aj muži) v tejto dobe cestujú, aby okúsili prítomnosť Bohyne a jej ženských jedinečných darov.

 

Autorka Michaela Ďurošková o svojej tvorbe hovorí:
"Z hliny tvorím predovšetkým sošky Bohyne. Tak ako má Ona mnoho tvárí, snažím sa aj ja výtvarne zachytiť jej bohatstvo. Je v tom niečo pradávne, tvoriť sochy Bohyne. Uvedomujem si to od prvej z nich. Ľudia po tisícročia obdivujú krásne tvary posvätného ženstva, ktoré vedia ulahodiť nielen vizuálne, ale aj hmatovo.
Takéto, sa snažím, aby boli aj moje sošky. Krásne na pohľad, príjemné na dotyk a každá so svojím osobitým originálnym významom, ktorý dotvára jej prevedenie, ornamenty, symboly a vsadené minerály. Neexistujú dve rovnaké. Tak, ako ženy. Niektoré z nich sú sestry, pretože vyšli z rovnakého plameňa, no práca prírodných živlov aj moja inšpirácia im dodávajú jedinečnú podobu. Prežívam s nimi celý proces zrodu. Od nespracovanej hrudy hliny, cez tvarovanie, niekoľkotýždňové sušenie a úpravy, až po skúšku Ohňom a záverečné zdobenie. Celý proces trvá mesiac až dva. Zrejú naozaj poctivo"
:-)

 

 

 

Zobrazenie:
Nenašli sa žiadne produkty.