Kolo roka - kalendár

Originálne Kolo roka od Wendy Andrews - ideálne ako slnečný kalendár pohanských či slovanských sviatkov. Znázorňuje osem Bohýň - patróniek jednotlivých ročných období. Rozmer: 22,5cm x 22,5cm. Jazyk: anglický

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
3003-02
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

13,00 €

+ -

Kolo roka - kalendár

Originálny kalendár Kolo roka od Wendy Andrews - ideálny ako slnečný kalendár pohanských či slovanských sviatkov.

Znázorňuje osem Bohýň - patróniek jednotlivých ročných období:

Panna Brigit/Zornička - Imbolc/Hromnice
Ohnivá Artha/Vesna - Ostara/Jarná rovnodennosť
Milenka Rhiannon/Lada - Beltane/Sviatok 1.mája
Vodná Domnu/Belá - Litha/Letný slnovrat
Matka Ker/Roda - Lammas/Dožinky
Zemná Bambha/Mokoš - Mabon/Jesenná rovnodennosť
Starena Cerridwyn/Morena - Samhain/Dušičky
Vzdušná Danu/Meluzína - Yule/Zimný slnovrat

Na zadnej strane sú vždy vyznačené dátumy týchto pohanských a zároveň slovanských sviatkov a tiež kvality, ktoré daná Bohyňa stelesňuje a v dané obdobie roka prináša.

Vhodným doplnkom k tomuto kalendáru je originálne hudobné dielo CD Kolo roka. Cez hudbu a text vám postupne priblíži témy jednotlivých Bohýň a období roka, ktoré sa pravidelne cyklicky striedajú.

 

V skorších dobách naši predkovia svoj rok rozdeľovali práve na ôsmich období a ku každému obdobiu pripadal sviatok či oslava.

 

Kolo roka

Autorka: Gwen Davies

 

Wendy Andrew
Je úžasná umelkyňa, ktorá tvorí nádherné maľby zobrazujúce premeny a cyklickosť prírody. Okrem toho maľuje tiež obrazy s tematikou ženstva, Bohyní a mytológie. Wendy maľuje už od svojej útlej mladosti, do profesionálnej školy maľovania začala chodiť už v 6 rokoch! Jej maľby boli použité na pohľadniciach, kartách, ale napríklad aj na zberateľskej sérii riadu. Wendy hovorí: "Krása prírody ma vždy inšpirovala a snová ríša mýtov je mojou vášňou. Mojím želaním je, aby moje obrazy pôsobili ako portály, ktoré ľudí prenesú do týchto mýtických ríš a obohatia ich všetkým, čo tu nájdu ... "