Lunice drevené sedátko

Novinka

Drevené sedátko z masívneho dreva pre ženské bylinné naparovanie.

Výrobca:
LUNICE
Dostupnosť:
Na objednávku
Doba dodania:
do 7 dní
Obj. čislo:
4000-24
Obsah balenia:
1 ks

78 € s DPH 65 € bez DPH

+ -

Lunice drevené sedátko

Sedátko pre bylinné naparovanie


Naparovacie sedátko Lunice je vyrobené z jedného kusu masívneho dreva pre maximálne pohodlie počas bylinnej napárky. Nie sú na ňom použité žiadne lepidlá, laky a farby, nehrozí teda, že by sa počas napárky uvoľňovali akékoľvek nežiaduce látky. Sedátko má po strane otvor, ktorý je možné využiť napr. na zavesenie na uskladnenie či vysychanie sedátka.

Sedátko nie je povrchovo ošetrené, odporúčame ho teda pred prvým použitím natrieť kvalitným olivovým olejom a toto ošetrenie opakovať približne po každých 2-3 použitiach. Aby sedátko dlho vydržalo, odporúčame ho na hrniec s parou dávať až bezprostredne pred začiatkom napárky a po skončení ho zložiť a nechať uschnúť (k tomu je možné využiť napríklad otvor na zavesenie). Sedátko nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, nerobí mu to dobre. Pokiaľ by povrch časom trochu zhrubol, je možné ho opäť vyhladiť brúsnym papierom.

  • Rozmery: 400 x 280 x 24 mm
  • Materiál: masívne drevo - dub
  • Povrchová úprava: bez povrchovej úpravy
  • Hmotnosť: 1,7 kg


Balenie obsahuje: sedátko Lunice, plátené ochranné vrecko, návod.

 

Dubové drevo
Drevo duba je pevné a dlho vydrží, ale zároveň sa s ním veľmi dobre pracuje. Aj preto je u nás najobľúbenejším druhom na tvorbu nábytku. Má krásnu hnedú farbu s jemnejšou kresbou letokruhov. Ľahko od seba rozoznáte vnútornú jadrovú časť od mladších častí na vonkajšej strane. Stred býva tmavší ako okraj. Pokiaľ je drevo rezané pozdĺžne, sú na ňom pozorovateľné výrazné cievy stromu, ktoré tvoria tiež krásne variácie.

Drevo duba znáša veľmi dobre striedanie vlhka a sucha, čo z neho robí pre naparovacie sedátko ideálny materiál. Vďaka tejto vlastnosti sedátko v priebehu používania nestratí na kráse ani na funkčnosti.