Malá soška Bohyňky - Granát

Originálna, ručne vyrobená soška Bohyne z tradičnej hnedej hliny.

Výrobca:
DAUREA
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
8000-21
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

40,00 €

+ -

Malá soška Bohyňky - Granát

Malá soška Bohyňky so vsadeným prírodným minerálom a osobitým zdobením. Vhodná ako dekorácia, ozdoba osobného oltáru, ako darček alebo aj na cesty :)

Je celá ručne vytvorená, vypálená v Ohni a povrchovo ošetrená. Na hrudi má vsadený Granát, na bruchu brondzové symbolické zdobenie.


Výška 15 cm

Každá soška je originál.

 

Prečo granát a soška Bohyne?

Názov polodrahokamu pochádza z latinského” granatus” – zrnká granátového jablka. Granát je teda spájaný s granátovým jablkom, častým symbolom Bohyne. Granátové jablko je symbolom úrodnosti, plodnosti a blahobytu, čo sú často kvality Bohyne. O granáte koluje mnoho legiend. Podľa hebrejskej legendy Noe zavesil granát vo svojej arche na zosilnenie svetla  počas dlhej cesty. V gréckej mytológii granátové jablko a tiež samotný granát symbolizoval večnú lásku a sľub rýchleho návratu pri dlhom odlúčení zaľúbencov. Starogrécky boh smrti Hádes dal granátové jablko svojej manželke Persefone, keď ho opustila, aby sa uistil, že sa opäť stretnú.

Granát je kameň so silnými regeneračnými účinkami. Je kameňom ohňa, vášne, ale aj premeny a čistoty srdca. Dodáva životodárnu prebúdzajúcu energiu, túžbu poznávať dosiaľ nepoznané a prináša hlbokú lásku. Granát podporuje pevné vzťahy, záujem o druhého, udržuje v rovnováhe sexuálnu túžbu a dokáže napraviť citovú disharmóniu. Pomáha nám, pokiaľ potrebujeme získať čas pre seba, vyrovnať sa s pravdou a dosiahnuť čo najbližší vzťah s vyšším Ja. Otvára vyššiu myseľ, prebúdza v nás štedrosť a súcit. Pomáha rozvíjať jasnovidnosť. Vedie do tela duchovnú energiu. Ukotvuje vyššie duchovné telo do jeho súčasnej fyzickej inkarnácie.

Granát po citovej stránke pomáha otvárať srdce dokorán, zvyšovať sebadôveru, prekonávať rôzne zákazy a tabu.

Granát je pre ženy veľmi blahodárny - pomáha vstrebávať železo z čriev, čistiť krv, reguluje krvný obeh a tlak krvi, podporuje tvorbu červených krviniek, podporuje metabolizmus, pozitívne vplýva na zrak, podporuje ľadviny, slezinu a slinivku brušnú.

Granát almandin dodáva telu energiu, aktivuje celý náš organizmus. Granát podporuje a kontroluje nárast kundaliny, pričom súčasne zvyšuje sexuálnu potenciu - má blahodárne účinky na rozmnožovacie ústroje a impotenciu psychického charakteru.