Menštruačné hubky – 3xM minerálne

Výberové hubky zo Stredozemného mora s jemnou štruktúrou a vysokou savosťou balené v papierovom vrecúšku. Morskú hubku je možné zaviesť do pošvy podobne ako tampón a používať pri menštruácii. Cena je za 3 ks.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1101-03-12
Obsah balenia:
3 ks

16,50 € s DPH 13,75 € bez DPH

+ -

Menštruačné hubky – 3xM minerálne

Intímne menštruačné hubky z Grécka

Morské hubky určené pre použitie počas menštruácie sú menších veľkostí a majú veľmi jemnú štruktúru. To im zabezpečuje maximálnu savosť. Kozmetické hubky majú na rozdiel od týchto väčšinou viac väčších otvorov, a preto nie sú natoľko savé.

Balenie obsahuje 3 intímne morské hubky značky Natural Intimacy, ktoré sú nebielené, čo im zaisťuje maximálnu savosť a odolnosť. Obsahujú tiež viac minerálnych látok. Hubky sú zabalené v papierovom sáčku.

Tieto hubky sú vo veľkosti M (v porovnaní s hubkami Premium Intim ide o veľkosť S, cca 4-5 cm).

Výhody menštruačných hubiek:

  • pohodlie
  • prírodný pôvod
  • dlhšia životnosť
  • použitie morskej hubky je veľmi vhodné, ak sa chcete milovať počas menštruácie. Hubka zachytáva menštruačná krv a ani jedného z partnerov netlačí!


Nenahrádza ale antikoncepčné prostriedky ani nechráni proti pohlavne prenosným chorobám.

Tieto hubky šetrným a etickým spôsobom vylovili potápači v Stredozemnom mori. Na gréckom pobreží boli umyté, usušené na slniečku a ručne odstrihnuté do požadovaného tvaru. Hubky vyrástli v mori spoločne s ďalšími morskými rastlinami a živočíchmi. Aj keď sú hubky dôkladne umývané, môže sa stať, že sa hubke zachytia nejaké morské nečistoty. Preto, než si hubku zavediete, ju ešte raz dôkladne očistite a premyte!

Použitie:
Pred zavedením je nutné hubku navlhčiť, pretože suchá hubka je tvrdá. Hubku dáte do vody alebo pod tečúcu vodu, aby úplne nasiakla vodou. Potom ju v ruke vyžmýkate (hubku ale nekrútite!) a prstami ju zavediete do pošvy podobne ako tampón. Ako hlboko hubku zaviesť, záleží na každej žene – nájdite si spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Po nejakej dobe (podľa sily menštruácie) je nutné hubku vybrať, vymyť pod tečúcou vodou a vyžmýkať prebytočnú vodu. Potom ju môžete opäť zaviesť do pošvy.

Ak zistíte, že je pre vás hubka veľmi veľká, môže sa zastrihnúť do tvaru a veľkosti, ktorý vám bude vyhovovať. Vždy strihajte iba mokrú hubku! Nezabudnite, že sa jedná o prírodné produkty, a preto sa jednotlivé hubky môžu líšiť v tvare, farbe a veľkosti.
Hubky sa po vylovení čistia. Čistenie prebieha prepieraním v silnom octovom roztoku (teda žiadna chémia). V niektorej časti hubky je štruktúra vlákna hustejšia, a teda čistiaci roztok nepôsobí tak silno ako v inej časti hubky a tá časť zostane tmavšia. Najčastejšie sa to stáva pri koreňovom systéme.

Životnosť a čistenie
Jedna morská hubka vydrží približne 6 mesiacov. Záleží na dĺžke cyklu ženy, ktorá ju používa a aj na tom, ako sa o špongiu stará. Čistenie, dezinfekcia aj spôsob uloženia v čase mimo menštruácie sú veľmi dôležité z hľadiska hygieny aj životnosti hubky!
Upozornenie – suchú hubku nikdy nestláčajte, zničí sa tak jej štruktúra.

Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubku dezinfikovať. Odporúčame soľnú kúpeľ:

Čistiacu soľ na morské hubky rozpustite v primeranom množstve vody o teplote okolo 37 C. Hubku ponorte do roztoku a opakovane stlačte. Potom ju nechajte ponorenú v tomto roztoku min. 5 hodín. Pre zvýšenie účinku soli môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Po vyčistení hubku dôkladne prepláchnite čistou vodou.
Namiesto čistej morskej soli možno použiť aj Soľ s Tea Tree. Je to soľ z Mŕtveho mora zmiešaná s Tea Tree esenciálnym olejom. Je vhodné použiť ju v prípade, že trpíte na kvasinkové infekcie. Tea Tree má antiseptické a antimykotické účinky.

Takto zničíte baktérie, ktoré by mohli prípadne spôsobiť kvasinkovú infekciu alebo iné zápaly pošvy. Pokiaľ máte počas menštruácie vaginálnu infekciu, nepoužívajte rovnakú špongiu dvakrát za sebou bez toho aby ste ju dezinfikovali.

 

zdroj: www.maluna.cz