Soľ z Mŕtveho mora - čistenie hubiek / do kúpeľa

Soľ z Mŕtveho mora je vhodná k dezinfekcii morských hubiek či k soľným kúpeľom a inhalácii pri dýchacích ochoreniach.

Na výber je balenie 150g alebo 500g v dóze.

Zvoľte si veľkosť balenia.

Výrobca:
Soaphoria
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1101-04-02

6,90 € s DPH 5,75 € bez DPH

+ -

Soľ z Mŕtveho mora - čistenie hubiek / do kúpeľa

Mŕtve more leží v hladine 420 metrov pod morom v najhlbšom bode pevniny Zeme, je spojené s riekou Jordán a s ďalšími zdrojmi bohatými na minerály. Leží uprostred púšte, ďaleko od veľkomiest a priemyselných stredísk, vďaka čomu je chránené od účinkov znečisteného prostredia. Voda z mŕtveho mora obsahuje minerály a soli vo vysokých koncentráciách, ktoré ju robia jedinečnou. Soľ nevysúša pokožku, naopak očisťuje ju od prebytočnej mastnoty a odumretých buniek. Prírodné minerálne látky prenikajú hlboko do pokožky. Soľ z mŕtveho mora pomáha zmierňovať prejavy kožných ochorení (akné, ekzémy, lupienka) vďaka obsahu minerálov a stopových prvkov. Počas kúpeľa preniká do spodných vrstiev pokožky a zásobuje ju vlhkosťou, pokožka nadobúda jemnosť a sviežosť.

Bez sulfátov, glykolov, silikónov, ropných derivátov, živočíšnych tukov, parabénov a konzervačných látok, syntetických farbív a parfumácie.

 

APLIKÁCIA

• Ako kúpeľ: Primerané množstvo soľnej zmesi (cca 100 až 150 g) nasypte do vody teplej 35-39°C a nechajte úplne rozpustiť. Dávka soľnej zmesi na jeden kúpeľ by nemala presiahnuť 450g. Doporučená dĺžka kúpeľa je 15 až 20 minút. Odporúčame používať maximálne trikrát do týždňa a po procedúre si dopriať relax.
• Ako kúpeľ nôh: Primerané množstvo soľnej zmesi (cca polievková lyžica na 5 litrov vody) nasypte do vody teplej 35-39°C a nechajte úplne rozpustiť. Ponorte nohy do vody na dobu 15 až 20 minút.
• Ako inhalačný roztok: Primerané množstvo soľnej zmesi (cca čajová lyžička) rozmiešajte v nádobe s vriacou vodou, po vyvinutí pary inhalujte po dobu 10 až 15 minút.
• Ako oplach: Primerané množstvo soľnej zmesi (cca ½ čajová lyžička) rozmiešajte v nádobe s prevarenou teplou vodou a postihnuté miesto na tele oplachujte päť až šesťkrát denne.
• Ako soľný roztok: Primerané množstvo soľnej zmesi (cca čajová lyžička na liter vody) rozmiešajte v nádobe s prevarenou teplou vodou, nechajte pôsobiť 30 minút až 2 hodiny.
• Ako natierací roztok: Primerané množstvo soľnej zmesi (cca polievková lyžica na liter vody) rozmiešajte v nádobe s prevarenou teplou vodou teploty cca. 39°C. Roztokom premočenou hubkou natierajte celé telo dvakrát denne (ráno a večer). Pri vysokej horúčke natierajte celé telo. Pri prechladnutí je vhodné natierať chodidlá a dlane.
• Ako zábal: bavlnenú textíliu alebo pyžamo namočte v koncentrovanom soľnom roztoku, celé telo vrátane končatín zabaľte od krku k pätám a prikryje teplou dekou, nechajte pôsobiť 1 až 2 hodiny.
• Ako obklad: Po príprave soľného roztoku ponoríte obväz a nechajte ho nasiaknuť roztokom. Následne obklad priložte na postihnuté miesto, zaviňte fóliou, resp. uterákom a nechajte pôsobiť 1 až 2 hodiny.

 

Soľ odporúčame používať k pravidelnej starostlivosti o morské menštruačné hubky alebo mycie hubky. Výrazne tým predĺžite ich životnosť.

Životnosť a čistenie morských hubiek
Jedna morská hubka vydrží približne 6 mesiacov. U hubiek používaných ako "tampóny" pri menštruácii závisí životnosť na dĺžke cyklu ženy, ktorá ju používa aj na tom, ako sa o hubku stará. Čistenie, dezinfekcia aj spôsob uloženia v dobe mimo menštruácie sú veľmi dôležité z hľadiska hygieny aj životnosti hubky!

Pred každou menštruáciou (alebo po menštruácii) je nutné hubku dezinfikovať. Odporúčame soľnú kúpeľ:
Soľ z Mŕtveho mora rozpustíte v primeranom množstve vody o teplote okolo 37°C. Hubku ponorte do roztoku a opakovane stlačte. Potom ju nechajte ponorenú v tomto roztoku min. 5 hodín. Pre zvýšenie účinku soli (najmä ak trpíte candidou) môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy alebo kvapku EO Tea Tree - silný antiseptický, antibakteriálny, antimykotický, protizápalový účinok. Po vyčistení hubku dôkladne prepláchnite čistou vodou.

 

Soľ z Mŕtveho mora s pridaným Tea Tree esenciálnym olejom poskytuje jemnú a pritom účinnú starostlivosť ako sedací kúpeľ pri gynekologických ťažkostiach:

  • Kvasinkových ťažkostiach
  • Bakteriálnych ťažkostiach
  • Plesňových infekciách
  • Pre lepšie hojenie jaziev (po pôrode, po gynekologických zákrokoch a operáciách)
  • Pri ťažkostiach s hemoroidmi


Použitie:
Pre sedací kúpeľ pridajte pár kvapiek Tea Tree do 25 g soli, premiešajte ju a následne rozpustite v 2 l vody. Opatrne vyskúšajte. Vzhľadom k Tea Tree oleju môže jednej žene vyhovovať silnejší roztok, inej slabší. Všeobecne platí, že pokiaľ je kúpeľ len prevenciou, voľte slabší roztok.

Upozornenie:
Niektorí ľudia sú na Tea Tree olej citliví, a to aj pri menšej koncentrácii. Ak Tea Tree používate prvýkrát, sledujte pozorne reakciu pokožky. Mierne pálenie zapálených miest je normálne.
V tehotenstve odporúčame poradiť sa s lekárom o vhodnom spôsobe použitia soli s Tea Tree olejom.

 

Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom a suchom mieste a nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Nepoužívať na otvorené rany. Vyhnite sa oblasti očí. Pri zasiahnutí očí vyplachujte vlažnou vodou po dobu minimálne 15 minút bez prerušenia smerom od vnútorného kútika k vonkajšiemu (v prípade nosenia kontaktných šošoviek ich odstrániť vopred). Ak dôjde k podráždeniu, vyhľadajte lekársku pomoc.

Pred prvým použitím sa odporúča previesť tzv. Patch test, t. j. aplikovať a otestovať kozmetický prípravok na jeho znášanlivosť na malej plôške pokožky, najlepšie na zápästí a počkať 24h. Touto metódou sa môže predísť nástupu alergických reakcií a precitlivenosti na daný výrobok. Ak po aplikácii sa prejaví alergická reakcia, povrch pokožky zmyte vlažnou vodou. Výrobok okamžite prestaňte používať. Ak alergická reakcia pretrvá po dlhšiu dobu vyhľadajte lekársku pomoc.

 

Ingredients/Zloženie: Sodium Chloride (morská soľ)*,

*certifikovaná organická zložka 

100% organický produkt

 

 

 

zdroj: www.soaphoria.sk, www.maluna.cz