Nočná vložka Jane Bamboo - Červená

Látková nočná vložka Meracus Jane je určená pre ochranu počas menštruácie v noci a možno ju využiť aj pri silnej menštruácii cez deň.

Uvedená cena je za 1 kus.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1201-10-10
Obsah balenia:
1 ks

7,40 € s DPH 6,17 € bez DPH

+ -

Nočná vložka Jane Bamboo - Červená

Hygienická pomôcka pre dni menštruácie – ekologický a príjemný variant klasických vložiek. Nočná vložka je vhodná pre ochranu počas menštruácie v noci. Je dlhšia aj viac savejšia než ostatné vložky, ktoré ponúkame. Spodnú vrstvu dennej vložky tvorí nepriepustné (ale priedušné) froté so záterom a vďaka vysokej savosti možno vložku použiť aj pre dni silnej menštruácie.

Starostlivosť:
Vložky perte na 40° C, max. 60° C na šetrný prací program. Perte najlepšie v ekologickom pracom prostriedku, ktorý v sebe neobsahuje bielidlá. Nepoužívajte odstraňovače škvŕn obsahujúce rozpúšťadlá. Pri sušení v bubnovej sušičke treba dbať na opatrnosť. Zvoľte šetrný proces so zníženou tepelnou aktivitou (teplota, doba sušenia). Žehliť na miernu teplotu len z bavlnenej a plyšovej strany.

Rozmery:
28,5 cm, šírka 5,5 cm alebo 6,5 cm (podľa zapnutého patentu), šírka zadného rozšírenia je v nejširšom mieste 10,5 cm

Materiál:
dotyková vrstva - 53% bambusová viskóza, 47% bavlna ; vnútorná vrstva - 80% bavlna a 20% polyester; spodná vrstva - 100% bavlna laminovaná polyuretanem.
Dotyková vrstva je z príjemného materiálu, ktorý je kombináciou bavlny a bambusu, nepriepustnosť zaisťuje priedušná bavlnená vrstva laminovaná polyuretánom.

Na vložkách môžu byť značky z výroby, tie ale po prvom vypraní zmiznú. Patentky vyberáme tak, aby farebne ladili a môže sa stať, že sa budú líšiť od tých na fotke.


Bambusová viskóza alebo bambus?

Bambus prirodzene netvorí vlákna, a preto je nutné z bambusu vlákna vyrobiť. Výsledný produkt sa potom nazýva bambusová viskóza. Bambusové oblečenie, plienky či vložky sú teda výrobky z bambusovej viskózy. Výroba viskózy z bambusu prebieha zjednodušene tak, že je bambus naložený do alkalického roztoku, ktorý spôsobí, že sa bambus rozloží na celulózu. Výsledný roztok je následne pod tlakom prehnaný tryskou, a tým sa vytvorí vlákno. Všetky zvyšky alkalického roztoku počas procesu odstránené. Výsledkom je stále bambus, iba so zmenenou molekulárnou štruktúrou.

Bambus je jednou z najrýchlejšie rastúcich rastlín na Zemi. Naviac je prirodzene antibakteriálny a z toho dôvodu sa pri jeho pestovaní nepoužívajú žiadne pesticídy (čo je veľký rozdiel oproti bavlne). Preto je bambus skvelý z hľadiska udržateľnosti rozvoja. V textilnom priemysle je využívaný od konca minulého storočia.

 

Ďalšie tipy:
Vložku je možné rozšíriť spojkou (hodí sa napr. pre širšie nohavičky), ktorú si môžete doobjednať.

Pre krátke uchovanie vložiek pred a hlavne po použití použite nepriepustnú taštičku.
Pre predpranie použite žlčové mydlo.

 

 

zdroj: www.maluna.cz