Novodobé ženské rituály

Rituály nás sprevádzajú počas celej ľudskej histórie, prepájajú nás s tým, čo je väčšie ako my: život, smrť, cykly prírody, cykly vesmíru, zmysel našej cesty životom. Rituál nám pomáha vystúpiť z každodennej rutiny a obohatiť náš život prežívaným zmyslom, či už osamote alebo v prepojení a zdieľaní s ostatnými. Autorkami knihy sú Lilia Khousnoutdinová a Kateřina Kramolišová. Jazyk: český

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
3000-09
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

13,00 €

+ -

Novodobé ženské rituály

Rituál je zastavenie sa, vedomé vytvorenie posvätného priestoru a jasného zámeru, uctenie medzníkov a predelov na našej ceste. Dodáva nám jasnosť a istotu, vytvára priestor pre prežitie emócií, môže upevniť alebo v úcte rozviazať zväzok. V živote je veľa kľúčových okamihov, ktoré si zaslúžia osobitnú oslavu. Svadba (ale aj rozvod), premena na ženu (muža), narodenie dieťaťa, vstup do múdrej fázy (menopauza u žien), smrť. Koniec jednej fázy, priestor pre dozretie a začiatok novej.

To podstatné, čo nám rituály môžu priniesť, je podporiť dôležité zmeny v našom živote, vedome vziať život do vlastných rúk a zároveň sa prepojiť s tým, čo je nadosobné.

Dôvodov, prečo robiť rituály, je veľa.

Stačí sa odhodlať a môžete vytvoriť nádhernú oslavu pre seba, svoju rodinu a priateľov.

Tieto návrhy rituálov môžete použiť v súlade s vlastnou fantáziou a podľa vašich konkrétnych potrieb, aby ste si uctili dôležité okamihy (nielen) v ženskom živote.

Nájdete tu:

* Prechodové rituály: iniciácia spojená s ženským telom menarché, pôrod, prechod Zasvätenie do ďalších rovín ženstva, ktoré si zaslúžia krásnu oslavu v kruhu žien.

* Oslavy zmien ročných období staré keltské (alebo akékoľvek iné) sviatky Beltane / 1.máj, Imbolc / Hromnice, Lammas / Dožinky poskytujú priestor pre to, aby sme si uctili meniacu sa prírodu, kolobeh života, napojili sa na ročné obdobia a poďakovali za bohatú úrodu. to tiež príležitosti, ako sa zísť v kruhu žien (i mužov) a nahlas sa radovať, tancovať a čarovať.

* Rituály luny od pradávna hrá mesiac v živote ženy dôležitou rolu mesačný cyklus na oblohe je tesne spätý s mesačným cyklom v tele každej ženy s menštruáciou. Ako využiť silu mesiaca pre podporu vlastného zámeru?

Táto príručka ponúka jednoduché vreckové“ návody na vytváranie rituálov doma pre rodinu a priateľov. Môžete ju samozrejme použiť aj ako základ pre vytvorenie väčšej verejnej ceremónie.

Dúfame, že vás inšpiruje k tomu, aby ste zaradili rituály do svojho života a vďaka nim zažili silné, zmysluplné a radostné chvíle.

Katka K. a Lilia K.