Novodobé ženské rituály

Rituály nás sprevádzajú počas celej ľudskej histórie, prepájajú nás s tým, čo je väčšie ako my: život, smrť, cykly prírody, cykly vesmíru, zmysel našej cesty životom. Rituál nám pomáha vystúpiť z každodennej rutiny a obohatiť náš život prežívaným zmyslom, či už osamote alebo v prepojení a zdieľaní s ostatnými. V knihe nájdete praktické rady a návody ako rituály vykonávať. Autorky: Lilia Khousnoutdinova & Kateřina Kramolišová a kolektív.
Ilustrácie: Katarina Kratochvílová.

Počet strán: 227. Jazyk: český.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
3000-09
Obsah balenia:
1 ks

19 € s DPH 17,27 € bez DPH

+ -

Novodobé ženské rituály

Praktická príručka o rituáloch pre každý deň aj pre špeciálne príležitosti.

Rituál je zastavenie sa, vedomé vytvorenie posvätného priestoru a jasného zámeru, uctenie medzníkov a predelov na našej ceste. Dodáva nám jasnosť a istotu, umožňuje bezpečne prežiť emócie, môže upevniť alebo v úcte rozviazať zväzok, pomáha nám podporiť dôležité zmeny v našom živote, vedome vziať zodpovednosť za seba samého do svojich rúk a zároveň sa prepojiť s tým, čo je nadosobné.

V živote je veľa príležitostí, ktoré si zaslúžia osobitnú oslavu a rituál. Svadba (ale aj rozvod), premena na ženu (muža), narodenie dieťaťa, vstup do múdrej fázy (menopauza u žien), smrť. Koniec jednej fázy, priestor pre dozretie a začiatok novej. Stačí sa odhodlať a potom vytvoriť nádhernú oslavu pre seba a svojich blízkych. Návrhy rituálov v tejto príručke môžete použiť v súlade s vlastnou fantáziou a podľa svojich individuálnych potrieb, aby ste si uctili prelomové, ale aj tie bežnejšie životné okamihy.

Okrem zdieľania ceremonialistek o tom, čo pre nich rituály znamenajú a prečo sú dôležité, nájdete v tejto knihe najmä praktické "vreckové" návody na:

  • Rituály všedného dňa: ceremónie, ktoré vás prepoja s prítomným okamihom na každodennej báze a obohatia realitu vášho všedného dňa. Patria sem napríklad rituál vedomej kúpele, rituály Luny, strihanie vlasov, pestovanie jedla či vínnej révy alebo rituálne milovanie.
  • Prechodové rituály: iniciácie spojené s ženským telom - menarché, pôrod, prechod ... Jedná sa o zasvätenie do ďalších rovín ženstva, ktoré si zaslúžia krásnu oslavu v kruhu žien.
  • Sezónne rituály: cyklus pohanského Kola roka je spojený s mnohými starými keltskými (alebo inými) sviatkami - Beltaine / Prvý máj, Imbolc / Hromnice, Lammas / Dožinky - tie poskytujú priestor pre uctenie meniacej sa prírody, kolobehu života, napojenie sa na ročné obdobie , slnečný cyklus a poďakovanie prírode za jej dary. Sú to tiež príležitosti, prečo sa zísť v kruhu žien (aj mužov) a spoločne sa radovať, tancovať a čarovať.

 

Túto príručku vytvorenú kolektívom novodobých ceremonialistek môžete použiť ako inšpiráciu na zostavenie jednoduchých domácich rituálov určených pre rodinu a priateľov, aj ako základ pre vedenie väčšieho verejného obradu. Veríme, že vás inšpiruje k tomu, aby ste zaradili rituály do svojho života a zažili vďaka nim silné, zmysluplné a radostné chvíle.

 

2. prepracované vydanie z roku 2021 (1. vydanie 2014)

Väzba knihy: viazaná