Prívesok Kolo roka - slnečný a mesačný cyklus

Nádherný ženský šperk s dúhovým mesačným kameňom zobrazujúci jednotlivé mesačné fázy a slnko. Vyjadruje úctu ženskému aj mužskému princípu a prispieva k harmonizácii ich kvalít v nás.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
4001-01

46,50 € s DPH 38,75 € bez DPH

+ -

Prívesok Kolo roka - slnečný a mesačný cyklus

Prívesok zobrazujúci slnečný a mesačný cyklus


Šperk symbolicky znázorňuje osem ročných období alebo osem staroslovanských, ale tiež pohanských sviatkov, ktoré boli oslavované v rade rôznych kultúr. Osem slnečných sviatkov vychádza zo slnovratov a rovnodenností a medzi nimi vznikajú ďalšie štyri sviatky zodpovedajúce archetypom či cyklom, ktoré súvisia s poľnohospodárstvom. Súčasne prívesok obsahuje osem fáz mesiaca. Tým podčiarkuje fakt, že existujú dva cykly, ktoré prirodzene riadia našu existenciu - cykly Slnka a Mesiaca.

Viac informácií nájdete v článku Kolo roka - tak trochu iné vnímanie času.

V dnešnej dobe vďaka vymoženostiam modernej techniky nie sme tak tesne spätí s prírodnými cyklami a tento prívesok nám pripomína, ako prospešné a dôležité pre naše zdravie a pohodu môže byť väčšie zladenie s lunárnym aj slnečným cyklom. Môžeme byť potom viac v súlade s tým, čo sa deje okolo nás.

Uprostred šperku sa nachádza mesačný kameň, ktorý nám pomáha naladiť sa na lunárny cyklus a prepojiť nás s vlastným menštruačným cyklom, s cyklom luny a s vlastnou intuíciou.

 


Autorkou šperku je Lilia Khousnoutdinová

Tento šperk patrí do kolekcie šperkov s tematikou lásky, zmyselnosti a ženskosti, ktorú navrhuje Lilia Khousnoutdinová. Autorka vyštudovala politológiu a históriu na univerzite v Oxforde a v minulom roku k tomu pridala Gender & Development na London School of Economics. Dnes vedie projekt Ženské príbehy a sprevádza ženy na ceste k pochopeniu a ucteniu si svojho tela a jeho cyklov vo všetkých fázach reprodukčného života pomocou prednášok, zážitkových seminárov a poznávacích zájazdov. Je spoluzakladateľkou prvého výcviku kňažiek v ČR, kde sa zameriava na rozvíjanie ženského potenciálu a návrat prechodových rituálov.

Viac si o šperkoch môžete prečítať v článku Strieborné šperky uctievajúce klenot ženstva
Rozhovor s autorkou: Lilia Khousnoutdinova: Zdravý postoj k menštruácii má obrovský vplyv

 

zdroj: www.maluna.cz