Slipová látková vložka Jane Bamboo - Ružová

Slipovka z radu Meracus Jane je určená pre slabú menštruáciu – je nepriepustná.

Cena je za 1 kus.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1201-06-05

5,30 € s DPH 4,42 € bez DPH

+ -

Slipová látková vložka Jane Bamboo - Ružová

Hygienická pomôcka pre dni menštruácie - ekologický a príjemný variant klasických vložiek. Slipová vložka je vhodná pre dni slabej menštruácie a hodí sa tiež ako "poistka", pokiaľ skúšate menštruačný kalíšok alebo hubku. Spodnú vrstvu slipovky tvorí nepriepustný (ale priedušný) materiál so záterom.

Látková slipovka Meracus je ekologický a príjemný variant dennej vložky pre slabú menštruáciu alebo špinenie.

Prečo použiť slipovú vložku k menštruačnému kalíšku či hubke?

  • Na začiatku používania kalíška si ešte nie ste istá jeho správnou manipuláciou a tenká vložka vám tak ušetrí nervy “čo keď mi kalíšok pretečie”
  • Pri veľmi silnej menštruácii môže kalíšok pretekať – využite slipovú vložku
  • Pri povolenom svalstve panvového dna kalíšok často netesní a slipová vložka môže byť jeho vhodným doplnkom. Povolené svaly súvisia napríklad s vekom alebo so sedavým spôsobom života a je ich možné posilniť pomocou špeciálnych cvikov na posilnenie svalstva panvového dna.
     

Rozmery:
dĺžka 18 cm, šírka 4,5 cm alebo 5,0 cm (podľa zapnutého patentku).
 

Materiál:
dotyková vrstva – 53% bambusová viskóza, 47% bavlna, vnútorná vrstva – 80% bavlna a 20% PES, spodná vrstva – 100% bavlna laminovaná polyuretánom.  

Dotyková vrstva je z príjemného materiálu, ktorý je kombináciou bavlny a bambusu, nepriepustnosť zaisťuje priedušná bavlnená vrstva laminovaná polyuretánom.
 

Bambusová viskóza alebo bambus?

Bambus prirodzene netvorí vlákna, a preto je nutné z bambusu vlákna vyrobiť. Výsledný produkt sa potom nazýva bambusová viskóza. Bambusové oblečenie, plienky či vložky sú teda výrobky z bambusovej viskózy. Výroba viskózy z bambusu prebieha zjednodušene tak, že je bambus naložený do alkalického roztoku, ktorý spôsobí, že sa bambus rozloží na celulózu. Výsledný roztok je následne pod tlakom prehnaný tryskou, a tým sa vytvorí vlákno. Všetky zvyšky alkalického roztoku počas procesu odstránené. Výsledkom je stále bambus, iba so zmenenou molekulárnou štruktúrou.

Bambus je jednou z najrýchlejšie rastúcich rastlín na Zemi. Naviac je prirodzene antibakteriálny a z toho dôvodu sa pri jeho pestovaní nepoužívajú žiadne pesticídy (čo je veľký rozdiel oproti bavlne). Preto je bambus skvelý z hľadiska udržateľnosti rozvoja. V textilnom priemysle je využívaný od konca minulého storočia.


Na vložkách môžu byť značky z výroby, tie ale po prvom vypraní zmiznú. Patentky sú vybrané tak, aby farebne ladili a môže sa stať, že sa budú líšiť od tých uvedených na fotke.


Starostlivosť:
Vložky perte na 40 °C, maximálne do 60 °C na šetrnom pracom programe. Perte najlepšie v ekologickom pracom prostriedku, ktorý v sebe neobsahuje bielidlá. Nepoužívajte odstraňovače škvŕn obsahujúce rozpúšťadlá. Pri sušení v bubnovej sušičke treba dbať na opatrnosť. Zvoľte šetrný proces so zníženou tepelnou aktivitou (teplota, doba sušenia). Žehliť na miernej teplote len z bavlnenej alebo plyšovej strany.

Pre krátkodobé uschovanie vložiek pred a hlavne po použití odporúčame nepriepustnú taštičku.

 

zdroj: www.maluna.cz