Bylinná zmes Lunice - Nežné šestonedelie

Novinka

Bylinná vaginálna napárka na očistu pôrodných ciest v šestonedelí. Je zostavená tak, aby podporila hojenie drobných raniek v pošve aj pri nastrihnutí hrádze. 1 dávka/20g

Výrobca:
LUNICE
Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
4001-32
Obsah balenia:
1 ks

3,70 € s DPH 3,08 € bez DPH

+ -

Bylinná zmes Lunice - Nežné šestonedelie

Táto zmes bylinnej napárky je určená na obdobie šestonedelia a zostavená tak, aby podporila hojenie drobných raniek v pošve aj pri nastrihnutí hrádze. Podporuje očistu pôrodných ciest a tlmí bolesti pri zavinovaní maternice.

Použitie napárky v šestonedelí pomáha nielen na fyzickej úrovni, ale zároveň vás hneď od prvých týždňov s bábätkom naučí nájsť si čas na starostlivosť o seba.
 

1 dávka / 20g
 

Zloženie: kokoška pastierska (vňať), rebríček obyčajný (kvet), nátržník husí (vňať), alchemilka obyčajná (vňať), slez maurský (kvet), dubová kôra, sedmokráska (kvet)
Skladujte v suchu, nevystavujte slnečnému žiareniu.

Použitie: 
Napárku používajte po odchode najsilnejších očistiek. 
Zmes vsypte do 2 litrov vriacej vody. 10 minút povarte, potom nechajte 10 minút lúhovať. Overte teplotu pary dlaňou a dajte hrniec so zmesou pod sedátko alebo dosku. Naparujte 10 až 30 min.

Kontraindikácie: tehotenstvo, endometrióza, aktívny zápal alebo infekcia, vaginálny opar.
 

Prečo bylinná náparka?
Vaginálna bylinná napárka využíva horúcu paru a silu výťažkov z bylín na podporu zdravého vnútorného prostredia a fungovanie našich pohlavných orgánov a oblasti podbruška. Zloženie bylín v zmesiach sa mení, rovnako ako napríklad čaj, podľa toho, čo telo práve potrebuje.

Ako napárka funguje?
Pošvová stena je tvorená sliznicou. Vďaka nej sa vstrebávajú látky v parách z bylín do tela, kde sa uvoľňujú do organizmu a začínajú pôsobiť. Pre lepšiu predstavu si spomeňte na princíp uvoľnenia nosných dutín. Keď si dáte hlavu nad hrniec s horúcou vodou a prehodíte cez seba uterák, vytvoríte malú parnú miestnosť, vďaka čomu sa vám dutiny uvoľnia. Ak pridáte mätu alebo šalviu, účinok je ešte silnejší. Aj nosnú stenu tvorí sliznica a napárka dýchacích ciest tak funguje rovnako, ako vaginálna napárka.


Ako na napárku prakticky?

Čo je k napárke potrebné? Ideálne aspoň trojlitrový hrniec, sedátko alebo stolička s otvorom, deka alebo veľká osuška.

Celú dávku byliniek vsypte do 2l vriacej vody. 10 min. povarte a potom nechajte 10 min. lúhovať. Odporúčame odkryť, aby zmes trochu vychladla. Teplota pary je veľmi dôležitá, preto ešte overte teplotu dlaňou. Hrniec so zmesou vložte pod sedátko alebo dosku. Bez nohavičiek sa posaďte na sedátko a zabaľte sa do deky. Odporúčame využiť čas ako relaxáciu a naladenie na seba. Užiť si teplo a vôňu.

Naparujte 10-30 min. Dĺžka napárky závisí od toho, čo je vám to príjemné. Pokiaľ máte sklon k väčšej vlhkosti, silnejšiemu výtoku a ste náchylná ku kvasinkovým infekciám, odporúčame napárku najdlhšie do 20 minút.


Kedy nie je napárka vhodná?

Napárka pracuje intenzívne s prostredím našich ženských orgánov, preto sú momenty, kedy nie je vhodná. Najmä v tehotenstve, pri aktívnom zápale alebo infekcii. Nenaparujeme sa počas menštruácie alebo pri krvácaní mimo nej. Napárku tiež nevolíme vo chvíli, keď máme otvorené rany v oblasti vagíny alebo vaginálny opar.

Pri endometrióze vyberáme špeciálne zmesi bez byliniek podporujúcich estrogén, najmä alchemilky a červenej ďateliny.

Pokiaľ sa snažíte otehotnieť, naparujte iba pred ovuláciou. Napárka nie je odporúčaná pri vnútromaternicovom teliesku a podkožnom antikoncepčnom implantáte.

Napárka je výbornou metódou pre harmonizáciu a podporu tejto časti tela, ale je dôležité pamätať na to, že ženské orgány sú veľmi citlivou a intímnou oblasťou, a preto je vždy dôležité pri závažnejších ťažkostiach navštíviť odborníka.