CD Kolo Roka

Piesne z hlbín ženskej duše, z lásky k životu a k Matke Zemi.

Autori: Kristína Dubajová, Tina Kucháreková, Danica Kováčová, Kňažky Živeny;
Hudobné aranžmány: Maok

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
2001-01
Obsah balenia:
1 ks

14 € s DPH 11,67 € bez DPH

+ -

CD Kolo Roka

Autori: Kristína Dubajová, Tina Kucháreková, Danica Kováčová, Kňažky Živeny
Hudobné aranžmány: Maok 

V Kole Roka je zachytený jeden slnečný rok našej Matky Zeme. Je rozdelený na osem rovnakých dielov a zosúladený so svetovými stranami. Hlavnými bodmi sú slnečné sviatky. CD obsahuje 9 skladieb:

1. Meluzína
2. Zornička
3. Vesna
4. Lada
5. Belá
6. Roda
7. Mokoš
8. Morena
9. Živena

Piesne z CD Kolo roka sú liečivé.
Sú určené každému, kto sa rozhodol kráčať vedome po svojej ceste. Spolu s nimi sa ponoríme do darov jednotlivých živlov v prírode a archetypov v nás.

Kňažky Živeny sprevádzajú ženy, mužov a deti na spoločných oslavách rovnodenností a slnovratov v prírode. Podporujú ženy na ženských kruhoch avedú semináre pre osobnostný rozvoj. Sprevádzajú prechodovými rituálmi pri príležitosti dôležitých udalostí v ľudskom živote napr.: predsvadobný rituál, zväzovanie rúk - svadba, predpôrodný rituál, menorečenie dieťatka, rozlúčka so zosnulým, rituál vedomého rozchodu, rituál menopauzy, narodeninový rituál a ďalšie.

Maok je multiinštrumentalista a tvorca hudby, ktoráv nás dokáže vyvolať pocit hlbokej prítomnosti a spojenia s naším srdcom (www.maok.net). Zaranžoval a nahral hudbu k piesňam Kola roka, ktoré zložili Kristína Dubajová a Tina Kucháreková na texty Danice Kováčovej.

Živena, esencia tejto krajiny, dlhé storočia si bola zabudnutá a prehliadaná! Nie je náhoda, že sme sa narodili práve tu. A preto dnes oživujeme silové miesta našej slovenskej zeme a inšpirujeme sa múdrosťou a tradíciami našich predkov. Prostredníctvom novodobých rituálov liečime staré zranenia a nastupujeme na cestu vedomého ženstva s podporou našich mužov, aby sme spolu tancovali v jednote a celistvosti ženského a mužského princípu.

 

Vhodným doplnkom k tomuto hudobnému dielu je Spevník Kolo Roka a Kolo Života alebo avalonský kalendár Kolo roka. Upozorní vás na striedanie jednotlivých sviatkov a Bohýň, ich patróniek, ktoré sú svojou podstatou rovnaké v pohanskej aj slovanskej ľudovej kultúre.

 

zdroj: www.koloroka.sk