ContraGel green® – spermicídny gél

ContraGel green® je prírodný vaginálny antikoncepčný gél, ideálny pre použitie s pesarom FemCap, diafragmou Caya® alebo kondómom. Spoločným použitím dosiahnete vysokú antikoncepčnú ochranu.

Výrobca:
MEDintim
Dostupnosť:
do 7 dní
Obj. čislo:
1601-04
Doba dodania:
do 7 dní
Obsah balenia:
60 ml

12,00 €

+ -

ContraGel green® – spermicídny gél

Jedná sa o nehormonálnu ochranu proti počatiu. Spolu s bariérovými kontracepčnými pomôckami tvorí prirodzenú a zdravotne nezávadnú ochranu. Spoločným použitím dosiahnete spoľahlivú ochranu porovnateľnú s užitím tabliet hormonálnej antikoncepcie – až 98% účinnosť pri poučených užívateľkách.

Contragel green je vyrobený na prírodnej báze, vodorozpustný, číry a bez akejkoľvek arómy. Jeho chuť je jemne kyselkavá. Neobsahuje chemické látky, ktoré by mohli spôsobiť infekcie alebo narušenie vaginálnej sliznice tak ako iné spermicídy obsahujúce napr. Nonoxynol 9. Má už 35-ročnú tradíciu výroby v Nemecku. ContraGel bol schválený pre použitie v Európskej únii a Kanade.

Vďaka svojmu pH je dobre tolerovaný pošvovou mikroflórou. Je ho možné používať bez obmedzenia , čo sa týka doby a frekvencie.

ContraGel green®:

  • znižuje pohyblivosť spermií a ničí ich
  • pôsobí čisto lokálne
  • má lubrikačný efekt
  • okamžitý nástup účinku po aplikácii
  • bez hormónov
  • bez chemických prísad
  • bez lekárskeho predpisu
     

Ako to funguje?

Contragel green zvyšuje kyslosť vaginálneho prostredia, tým znižuje pohyblivosť spermií a ničí ich. V kyslom vaginálnom prostredí vydržia spermie pohyblivé a oplodnenia schopné cca 3 hod.. Inak je tomu v maternici, kde vydržia oplodnenia schopné 5 až 7 dní.

Diafragma Caya® zabráni spermiám, aby sa dostali do maternice. Pri kombinácii oboch antikoncepčných metód funguje Contragel green ako spermicid a diafragma ako nosič spermicídu. Spermicídu tak postačí oveľa menšie množstvo (cca 1 čajová lyžička – asi 4 ml). Aplikuje sa do žliabku a jamky diafragmy, tým odpadá jeho nepríjemné vytekanie.  Ak má partner zvýšenú citlivosť na spermicid, možno ho aplikovať iba do jamky diafragmy, kde chráni vstup do krčka maternice. Súčasne diafragma do značnej miery chráni pred prienikom vírusov do krčka maternice.
U FemCap naneste približne jednu kávovú lyžičku (cca 4 ml) na cervikálny klobúčik a potom ho zaveďte podľa návodu na použitie.


Zloženie – 100% prírodné ingrediencie:
voda, kyselina mliečna (prírodná kyselina obsiahnutá napríklad v mlieku – znižuje hybnosť spermií a ničí ich), mliečnan sodný (neutralizuje kyslú chuť spermicídov), celulóza (prírodné zahusťovadlo a konzervant), kyselina sorbová (prírodný konzervant)

Upozornenie: Contragel Green sa neodporúča používať ako samostatná antikoncepčná metóda. Účinnosť je zaručená len v kombinácii s bariérovými antikoncepčnými pomôckami.

Contragel v porovnaní s PHARMATEXOM:
Na Slovensku je dosť rozšíreným spermicídom PHARMATEX. Ten je však vyrobený na chemickej báze a jeho hlavnou účinnou látkou je Benzalkoniumchlorid. Použitie Contragelu ako samostatnej antikoncepčnej ochrany nie je dostatočne účinné. Doporučuje sa používať s bariérovou antikoncepciou. PHARMATEX je oproti tomu možné použiť aj ako samostatnú antikoncepčnú metódu.

logo-medintim