Pohľadnica folk – Bohyňa Dievča

Prianie archetypu Dievča od Wendy Andrew – k oslave Bohyne v sebe, ale aj v prírode. Vnútro pohľadnice je prázdne. Každá z pohľadníc je dodávaná s obálkou. Rozmer: 7,5cm x 21cm

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
3002-02
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

2,30 €

+ -

Pohľadnica folk – Bohyňa Dievča

Bohyňa Dievča

Hromnice, Imbolc, 1. februára

„Som iskra nádeje – nádeje, že po mrazivej zime príde zase jar a vysvitne slnko. Rovnakú nádej ti prinášam aj do tvojho života, dodávam ti odvahu, že všetko je možné. Vstúp spoločne so mnou vedomejšie do svojho ženstva a spoznaj jedinečné dary tvojho menštruačného cyklu.

 

Prianie Bohyne od Wendy Andrew

Prianie zo série ôsmich archetypov Bohýň („Folk Art“ Goddess cards), ktoré je netradičným darčekom alebo slúži k osobnému použitiu. Každá Bohyňa z tejto série je pripodobnená k jednému ženskému archetypu či živlu.

Všetky priania zo série s motívom:
* Bohyňa Dievča
* Bohyňa Ohňa
* Bohyňa Milenka
* Bohyňa Vody
* Bohyňa Matka
* Bohyňa Zeme
* Bohyňa Starena

* Bohyňa Vzduchu


V skorších dobách naši predkovia totiž svoj rok rozdeľovali práve na ôsmich období a ku každému obdobiu pripadal sviatok či oslava.

 

Kolo roka

Autorka: Gwen Davies

 

V dnešnej dobe na pôvodnú tradíciu nadväzuje kult Wicca, ktorý uctieva prírodu a jej premeny a tiež novodobé ženské spirituálne hnutie, kde je uctievaná Bohyňa.

Každé želanie má svoju papierovú obálku, vo vnútri je prázdne a zozadu nájdete názov (v anglickom jazyku).

Wendy Andrew
Je úžasná umelkyňa, ktorá tvorí nádherné maľby zobrazujúce premeny a cyklickosť prírody. Okrem toho maľuje tiež obrazy s tematikou ženstva, Bohyní a mytológie. Wendy maľuje už od svojej útlej mladosti, do profesionálnej školy maľovania začala chodiť už v 6 rokoch! Jej maľby boli použité na pohľadniciach, kartách, ale napríklad aj na zberateľskej sérii riadu. Wendy hovorí: „Krása prírody ma vždy inšpirovala a snová ríša mýtov je mojou vášňou. Mojím želaním je, aby moje obrazy pôsobili ako portály, ktoré ľudí prenesú do týchto mýtických ríš a obohatia ich všetkým, čo tu nájdu … „

 

zdroj: www.kalisek.cz, www.ecstatictravel.com