Ženství jako dar

... alebo menštruácia v 21. storočí. Komplexné kniha o menštruácii. Autorkou knihy je Veronika Lančaričová. Počet strán 264, väzba brožovaná. Rok vydania 2019.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
3000-49
Obsah balenia:
1 ks

13,40 € s DPH 12,18 € bez DPH

+ -

Ženství jako dar

Komplexná kniha o menštruácii


Táto kniha prepája informácie spojené s menštruáciou z rôznych uhlov - z pohľadu historického, biologického, cyklického i duchovného.

 •     Prežívate svoju menštruáciu nepríjemne či bolestivo?
 •     Vnímate ju ako nutné zlo, ktoré je nevyhnutnou súčasťou pre plodenie detí?
 •     Rada by ste sa posunula od "svoje dni prežiť" na "svoje dni si užiť"?


Každá žena je iná a každá z nás prežíva inak aj svoju menštruáciu. Dobrou správou je, že nech sa práve nachádzame kdekoľvek vo vnímaní svojej menštruácie a svojho tela, vždy máme možnosť začať všetko nielen inak vnímať, ale aj inak prežívať. Pre každú ženu však bude návod aj postup iný. Zlepšenie vnímania a prežívania menštruácie je prvým krokom k tomu, aby sme našim dcéram mohli odovzdať pozitívne vnímanie menštruácie i ženskej cyklickosti.

Kniha samotná však nemá moc čokoľvek zmeniť. Záleží na každej žene, či sa do procesu premeny vnímania svojej menštruácie aktívne zapojí. Cesta vedie cez pochopenie, že byť ženou nie je utrpenie, je to naopak veľký dar a záleží len na nás, ako s týmto darom naložíme. Je dobré uvedomiť si, že my ženy sme iné ako muži. Ani lepšie, ani horšie, skrátka iné. Máme svoje cykly a rytmy a už len pochopenie tohto, nám vnesie do života veľkú úľavu.

Kniha pre ženy, ktoré chcú ...

 •     lepšie pochopiť svoje telo a menštruačný cyklus,
 •     prežívať svoje dni pohodovejšie,
 •     zbaviť sa bolestivej menštruácie,
 •     dozvedieť sa historické súvislosti o ženstve a menštruácii,
 •     ísť do hĺbky a veria, že ženstvo a jeho prežívanie je dar.


Kniha je tiež vhodná pre:

 •     mamičky, ktoré chcú svojim dcéram odovzdať pozitívny prístup k menštruácii,
 •     lektorky ženských kruhov, terapeutky aj učiteľky v školách,
 •     milujúcich mužov, ktorí chcú nás ženy viac pochopiť.

 

Autorkou knihy je Veronika Lančaričová


Veronikinou základňou je blog Kalíšek.cz a venuje sa tiež práci na e-shope Maluna.cz. Píše pre rôzne internetové portály a ako odborníčka na menštruáciu prispieva do rozhovorov a článkov v časopisoch. Jej témami sú nielen menštruácia a veci s ňou súvisiace, ale aj rôzne ďalšie ženské témy, napríklad ženské archetypy. Minulosťou sa iba inšpiruje a všetko pretvára do modernej podoby a potrieb dnešných žien. Píše o tom na svojich stránkach Bohozena.cz či Ritualmenarche.cz. Taktiež vedie kurzy a semináre pre ženy.

"Hlavný popud spísať takúto knihu bol ten, že skoro všetka literatúra na tému menštruácie bola o tom, čo to menštruácia je, aké problémy z nej môžu plynúť a ako to môžem riešiť (najčastejšie hormonálnou antikoncepciou). A ja som skrátka chcela spísať knihu, ktorá by bola napísaná ženou pre ženy, nie z pohľadu lekárskeho, ale toho ľudského. "