BIO CHLORELLA VULGARIS - prášok

Chlorella Vulgaris. Fytonutrientami nabitá zelená superpotravina s množstvom priaznivých účinkov. Jej bunkové obaly sú narušené procesom dezintegrácie, čo zaručuje vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť obsiahnutých látok, cenný obsah je však zároveň maximálne ochránený. Práškovú formu chlorelly môžete jednoducho rozmiešať vo vode, džúse, smoothie či v inom obľúbenom nápoji. Balene: 100 g v sklenenej fľaštičke.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1502-17
Obsah balenia:
100 g

14,90 € s DPH 13,55 € bez DPH

+ -

BIO CHLORELLA VULGARIS - prášok

Fytonutrientami nabitá zelená superpotravina s množstvom priaznivých účinkov. Jej bunkové obaly sú narušené procesom dezintegrácie, čo zaručuje vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť obsiahnutých látok, cenný obsah je však zároveň maximálne ochránený.

Práškovú formu chlorelly môžete jednoducho rozmiešať vo vode, džúse, smoothie či v inom obľúbenom nápoji. 


ZLOŽENIE: 100% riasa Chlorella Vulgaris z ekologického poľnohospodárstva

Pôvod a pestovanie

Chránená pred ťažkými kovmi

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá pre svoj ideálny rast potrebuje teplú klímu, dostatočný slnečný svit, dostatok živín a skutočne čistú vodu. Týmto podmienkam je vyhovené, pretože je chlorella pestovaná v špeciálnych nádržiach, vďaka ktorým sú zaistené podmienky organického pestovania. Chlorella je tak navyše chránená pred znečistením ťažkými kovmi.


Vysoká vstrebateľnosť zaistená
Chlorella zozbieraná v štádiu svojej plnej zrelosti je následne spracovaná procesom zvaným dezintegrácia, prostredníctvom ktorého dochádza k narušeniu bunkových obalových štruktúr. Výsledkom procesu dezintegrácie je vysoká vstrebateľnosť a využiteľnosť cenných látok v chlorelle obsiahnutých.

 

Nie je Chlorella ako Chlorella

Chlorella Pyrenoidosa či Chlorella Vulgaris, riasy na prvý pohľad takmer totožné, a napriek tomu rozdielne. Ich odlišnosť spočíva v zložení.

Chlorella Pyrenoidosa v porovnaní s Vulgaris obsahuje oveľa viac vysoko vetvených polysacharidov. Ich prítomnosť má svoje opodstatnenie, každopádne pri problémoch so zápchou alebo s trávením nemusí byť vhodnou voľbou. Avšak v opačnom prípade ju určite oceníte.

Mierne rozdiely boli zaznamenané aj v obsahu bielkovín a ďalších živín. A tak nahliadnite do zloženia a vyberte si tú pravú chlorellu pre Vás.
 

Fytonutrientami nabitá superpotravina
Z minerálov sú to predovšetkým železo, jód, mangán a fosfor, pre ktorých vysoký obsah je chlorella vyhľadávaná. Každá bunka v tele určite uvíta aj prítomnosť čisto prírodného selénu. Prednosťou chlorelly je tiež vysoký obsah v tuku rozpustného vitamínu D a vo vode rozpustných vitamínov B1 a B3.
Vláknina, rastlinné oleje či ľahko vstrebateľné bielkoviny, všetky tieto makronutrienty sú taktiež prítomné.

Charakteristická zelená farba chlorelly je navyše daná prirodzene prítomnými karotenoidnými a chlorofylovými farbivami. Najmä teda chlorofylom A a beta-karoténom. Vyzdvihovaný je aj jej rastový faktor.

Pre vegánov a vegetariánov
Pre obsiahnutý vitamín B12 a vysoké množstvo železa je chlorella vhodným doplnkom stravy aj pre vegánov a vegetariánov, ktorí môžu mať z dôvodu obmedzenia príjmu živočíšnych potravín ich nedostatočný príjem.

 

POUŽITIE

Rozomletá na prášok
Zozbieraná, sýto zelená biomasa chlorelly je šetrným spôsobom usušená a rozomletá na výsledný prášok jemnej konzistencie. V rámci jedinečnej technológie spracovania a dodržania nízkych teplôt je chlorella stále „živá“ a sú v nej zachované enzýmy a ďalšie cenné látky, ktoré sú na vysoké teploty citlivé.


Odporúčané dávkovanie:
1–2 čajové lyžičky denne (tj. 3–5 gramov) rozmiešajte vo vode, džúse, smoothie či inom obľúbenom nápoji. Počas 14 dní dávku postupne zvyšujte. Denný príjem Chlorelly: 3–5 gramov.

 

Upozornenie:
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výrobok nie je určený na náhradu pestrej a vyváženej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte v suchu, chráňte pred teplom.Zdravotné tvrdenia z tzv. ON HOLD zoznamu:

  •     normálne funkcie črevného traktu, mikrobiálna rovnováha
  •     antioxidant
  •     normálna činnosť pečene
  •     prirodzená obranyschopnosť
  •     prečistenie
  •     normálne trávenie a funkcia pečene, prečistenie

ON HOLD zoznam - Ide o zoznam látok a ich vzťahu k zdraviu, ktoré boli zaslané úradu EFSA na účely posúdenia, avšak EFSA doteraz nevydal vedecké stanovisko alebo EK doteraz nevydala rozhodnutie. Upozorňujeme, že tieto tvrdenia sú dočasné.