Dezodoračný púder Šalvia

Chráni pred potom, absorbuje nadmernú vlhkosť z pokožky a mierni podráždenie. Obsiahnuté éterické oleje majú znateľný sťahujúci účinok na pokožku a príjemnú osviežujúcu arómu.

Výrobca:
Nobilis Tilia
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1702-02
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
80 g

8,56 €

+ -

Dezodoračný púder Šalvia

Zásaditý charakter a jemná pórovitá štruktúra prírodného minerálu talku umožňuje vstrebávanie nežiadúcich látok z pokožky. Odstraňuje nadmernú vlhkosť spôsobenú napríklad potením, ktoré býva pôvodcom podráždenia pokožky najmä v kožných záhyboch. Kompozícia práškového oxidu zinočnatého a éterických olejov je vhodná na prevenciu alebo zmiernenie nepríjemných prejavov na pokožke ako začervenanie, zapareniny, potničky a podobne. Príjemná osviežujúci aróma.


Použitie: Aplikujte na miesta zvýšeného potenia.
 

Zloženie:
Talc (mastenec), Magnesium Carbonate Hydroxide (uhličitan horečnatý, absorbent), Simmondsia Chinensis Seed Oil (jojobový rastlinný olej v bio kvalite), Salvia Officinalis Oil (éterický olej zo šalvie lekárskej), Zinc Oxide (oxid zinočnatý, upokojujúca zložka), Citrus grandis Peel Oil (éterický olej grapefruitový), Limonene *, Linalool *, Citral *.

* - z prírodných éterických olejov.

Kliknite si na Doplňujúce informácie, aby ste sa dozvedeli viac o šalvii.

 

Prírodné deodoranty Nobilis Tilia  ... dômyselná vôňa s pozvoľným účinkom


Na českom a slovenskom trhu jedinečná receptúra ​​kombinuje pôsobenie multifunkčných emulgátorov a zinočnatých iónov do silných antimikrobiálnych účinkov. Rastlinné dezodoranty majú mierny antiperspiračný účinok vďaka obsahu organicky viazaného zinku, a tak nepotláčajú prirodzené funkcie pokožky.

Antimikrobiálne zložky pohlcujú baktérie spôsobujúce pach potu. Éterické oleje sú fixované na špeciálnom škrobe a dochádza tak k ich pozvoľnému uvoľňovaniu v závislosti na teplote. Čím viac sa zvyšuje telesná námaha a teplota, tým viac účinných látok sa uvoľňuje - dochádza k postupnému vytesňovania naviazaných éterických olejov. Obsiahnutý zinklaktát napomáha upokojeniu podráždenej pokožky, takže dezodoranty sú vhodné aj po holení či depilácii.

Unikátne rastlinné dezodoranty Nobilis Tilia sú certifikovanou prírodnou kozmetikou a neobsahujú hliník. Pre vašu pohodu sú dezodoranty dodávané v praktickom roll-on balení.

Doplňujúce informácie

Jedinečná sila šalvie

Šalviu používali už starí Egypťania a dodnes je táto statná bylina cenená pre svoje hojivé a dezinfekčné účinky, schopnosť podporiť činnosť nervovej sústavy, upokojiť tráviaci trakt alebo utlmiť menštruačné bolesti.

Šalvia tiež znižuje činnosť potných žliaz a pri zvýšenej potivosti tak pôsobí ako dezodorant. Pokiaľ vás trápi potenie dlaní, namáčajte ruky pravidelne ráno a večer v silnom studenom odvare šalvie (ruky neutierajte, nechajte zaschnúť). Účinok sa dostaví asi do dvoch hodín.

Pri výrobe kozmetiky sa využíva schopnosť šalvie oddiaľovať tvorbu vrások.

Omladzujúci prípravok si jednoducho vyrobíte aj doma:
Zmiešajte po jednom diele lipového kvetu, šalvie a prasličky. Dve lyžice tejto zmesi zalejte pohárom horúcej vody a nechajte hodinu lúhovať. Vzniknutý nálev môžete priamo využiť k omývaniu kože alebo ho zmraziť a pokožku potom potierať kúskami ľadu.