Kořeny ženské spirituality

Návrat a transformácia starovekej múdrosti.
Autorkou knihy je Terezie Dubinová.
Jazyk: český.
Počet strán: 312

Dostupnosť:
Na objednávku
Doba dodania:
7 - 14 dní
Obj. čislo:
3000-14
Obsah balenia:
1 ks

21 € s DPH 19,09 € bez DPH

+ -

Kořeny ženské spirituality

Návrat a transformácia starovekej múdrosti

Úloha ženy aj mužov sa mení, rovnako tak ako naše partnerské vzťahy. Ich novú podobu, svoje poslanie i svoje korene teraz všetci znovu objavujeme.
Spôsob, akým je žena vnímaná dnes - ako matka, gazdiná, opatrovateľka, pracujúca žena, je výsledkom tisícročného vývoja. Avšak existovali doby, kedy bola žena vnímaná oveľa rozmanitejším spôsobom - ako kňažka, bohyňa, darkyňa života či posvätná milenka.

Kam sa podela ženská pospolitosť?

Prečo spolu ženy súperia, miesto toho aby sa podporovali?

Sú boje, vojny a súperenie skutočne neoddeliteľnou súčasťou našej reality a bolo tomu tak "vždy"?

Odkiaľ pramení historicky podriadená rola ženy a ako to všetko začalo?


Táto kniha prináša odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky spojené s postavením ženy v spoločnosti, v rodine či histórii.

 

Kniha historickým a mytologickým pohľadom zachytáva obdobie pred nástupom židokresťanskej patriarchálnej paradigmy spoločnosti a odkrýva málo známe skutočnosti o dobe, kedy bola uctievaná ženská polarita v podobe Bohyne. Sústreďuje sa na oblasť Stredomoria a Stredného východu, kolísku európskej kultúry. Obdobie staroveku predstavuje ako duchovne inšpiratívne obdobie, o ktorom toho vo všeobecnom povedomí nie je príliš známe, ale ktorého mnohé vedomosti a zručnosti sa s veľkou silou vracajú do nášho vedomia. Kniha zároveň vysvetľuje, ako došlo ku znesväteniu ženskej božskej energie, k poníženiu žien a k šíreniu mocenských dezinformácií o duchovnej podstate našej reality. Jednotlivé kapitoly sú radené tematicky, týkajú sa napr. symboliky Luny, menštruačnej krvi, vnímania tela, vnímania Zeme a pozemskej hmotnej reality, sexuality, pôrodu, Bohyní ako predstaviteliek mocných energií zmeny a prechodu apod.


Autorka je vzdelaním kulturologička a hebraistka, pracuje aj ako lektorka ženských seminárov a astroterapeutka. Informácie preto pochádzajú ako z akademických prameňov a zo znalosti pôvodných textov Biblie a starovekých mýtov, tak zo zdrojov terapeutických (múdrosť tela, vízie a vhľady, intuícia, regresia). Text knihy je doplnený odkazmi na ďalšie zdroje informácií, ak by sa chcel čitateľ ďalej témou zaoberať.
 

Kniha Korene ženskej spirituality, vyšla prvýkrát v roku 2013 a stala sa pre mnoho žien zásadnou knihou na ceste ich osobného rozvoja. Toto je jej nové vydanie - s novou obálkou, grafickou podobou i recenziami zaujímavých osobností:

U Ježiša to nemohlo byť inak, než že muž a žena sú si rovní. Táto rovnosť tiež vyplýva z Hebrejskej Biblie. Ale prax cirkvi išla od počiatku k uprednostneniu muža. Zvíťazilo Pavlovo "Žena v cirkvi nech mlčí." Našťastie jej nezakázal premýšľať a písať. Tisícročie v cirkvi nič neznamená. Mužom cirkvi sa zrovnoprávňovanie žien nedarí. Sám za seba sa ženám ospravedlňujem, že v cirkvi rovné nie sú. Boh teda nie je v cirkvi reprezentovaný v úplnosti. Prajem si, aby sme sa s autorkou zblížili v názoroch na biblické Márie. A podotýkam, že sa okrem uzemnenia tiež vznášam na krídlach trinitárnej ortodoxie (Otec - Syn - Duch), na ktorých základoch stojím.

Jozef Kordík, rímskokatolícky farár a signatár Charty 77