Náušnice Kvet kaly - Jóni

Nádherné náušnice v tvare kvetu kaly či v tvare jóni - podľa fantázie, ktoré symbolizujú úplné a bezpodmienečné prijatie ženstva.

Dostupnosť:
do 14 dní
Obj. čislo:
4001-05
Doba dodania:
do 14 dní
Obsah balenia:
1 ks

93,30 €

+ -

Náušnice Kvet kaly - Jóni

Visiace náušnice pre zmyselnú ženu
 

Decentne schovaná jóni v kvete kaly ... Niekomu náušnice pripomínajú kvetinu, inému raju a niektorí sa so záujmom pýtajú: "Naozaj je to to, čo si myslím?" Ženská energia múdrosti, krvi a nehy je zosobnená väčším granátom.

Granát je kameňom so silnou schopnosťou dodávať energiu. Prispieva k načerpaniu nových síl a k ich obnove. Prináša podľa potreby pokoj alebo túžbu. Tvrdí sa, že granát dokáže varovať pred blížiacim sa nebezpečenstvom a už odpradávna sa používa ako amulet.

Slová autorky tohoto šperku:
"Myslím si, že keď v páre vnímame ženské (ale aj mužské!) pohlavné orgány ako čosi krásne, plné živosti a zmyselnosti a pristupujeme k nim s úctou, podporujeme tak vzájomné sebaprijatie, zdravé sebavedomie a lásku k vlastnému telu. Čo je základom pre naplnený, odvážny a hravý sexuálny život, ale aj pre radostný život všeobecne. Myslím si, že práve prijatie svojho tela a láska k nemu - samozrejme vrátane vulvy - je pre ženu základom spokojnosti sama so sebou, tvorivosti a následne aj úspechu. "

Prečo takýto šperk?
"Je až prekvapujúce, že v toľkých jazykoch je výraz pre ženské prirodzenie zároveň aj tou nejvulgárnejšou nadávkou. Šperk v tvare jóni môže na niekoho pôsobiť provokatívne, ale ja verím, že v zdravej miere je to potrebné, aby sa mohli zmeniť určité zastarané normy a predsudky. Šperk pripomína kvetinu kalu (calla lily). A vďaka šperku, ktorý vyvoláva krásne asociácie, si tiež môžeme uvedomiť, že naša vagína je krásna. "


Autorkou šperku je Lilia Khousnoutdinová

Tento šperk patrí do kolekcie šperkov s tematikou lásky, zmyselnosti a ženskosti, ktorú navrhuje Lilia Khousnoutdinová. Autorka vyštudovala politológiu a históriu na univerzite v Oxforde a v minulom roku k tomu pridala Gender & Development na London School of Economics. Dnes vedie projekt Ženské príbehy a sprevádza ženy na ceste k pochopeniu a ucteniu si svojho tela a jeho cyklov vo všetkých fázach reprodukčného života pomocou prednášok, zážitkových seminárov a poznávacích zájazdov. Je spoluzakladateľkou prvého výcviku kňažiek v ČR, kde sa zameriava na rozvíjanie ženského potenciálu a návrat prechodových rituálov.

 

Návrh šperku je inšpirovaný knihou: Ženské příběhy
Celková hmotnosť: 7.34 g
Materiál: kov, kameň granát
Retiazka nie je súčasťou výrobku.Viac si o šperkoch môžete prečítať v článku Strieborné šperky uctievajúce klenot ženstva
Rozhovor s autorkou: Lilia Khousnoutdinova: Zdravý postoj k menštruácii má obrovský vplyv

 

zdroj: www.maluna.cz