Posvátná prostitutka

Věčný aspekt ženství. Autorka: Nancy Qualls-Corbettová. Jazyk: český. Počet strán: 332

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
3000-52
Obsah balenia:
1 ks

13,90 € s DPH 12,64 € bez DPH

+ -

Posvátná prostitutka

Posvätná prostitútka stelesňuje ako sexuálnu tak aj duchovnú stránku ženy. Velebí bohyňu vo fyzickej rozkoši a duchovnej extáze. Napriek tomu je posvätná prostitútka panenská. Jej panenstvo nemá nič spoločného s fyzickým stavom, ale s vnútorným postojom. Žije svoj vlastný život a nie je závislá na reakciách ostatných ľudí. Nie je teda len odrazom muža, či už ide o otca, brata, milenca, manžela alebo syna. Je vnútorne zjednotená sama so sebou, robí to, čo robí, nie z túžby, aby sa páčila alebo získala nad druhými moc, či aby jej konanie schvaľovali, nechce upútať niečiu pozornosť ani získať lásku. Robí to preto, že je to pravdivé.

Prepojenie fyzickej a duchovnej sexuality

V skorších dobách vedľa seba existovala prostitúcia profánna, ale aj posvätná.

Aký je medzi nimi rozdiel? A je vôbec možné, aby mala prostitúcia duchovný presah a hlbší zmysel?

Na tieto otázky vám odpovie kniha Posvätná prostitútka. Tá sa danej téme venuje z rôznych uhlov: historického a tiež psychologického.

Starobylé spojenie medzi spiritualitou a vášnivou láskou sa v modernej dobe stratilo v hlbinách nevedomia. Pochopenie úlohy posvätnej prostitútky, ľudskej ženy, ktorá stelesňuje vlastnosti bohyne lásky, môže byť spôsobom, ako rozpoznať a naučiť sa rešpektovať božské vlastnosti prejavujúce sa v každom človeku a zároveň priniesť naplnenie, ktoré vo vzťahoch medzi mužom a ženou stále tak zúfalo chýba. Ženská inštinktívna prirodzenosť musí byť teraz znovuobjavená, vyzdvihnutá z nevedomia, pretože jej pochopenie a uznanie ako mužmi, tak aj ženami je zásadnou podmienkou úspešného pokračovania na ceste k celistvosti.

Kniha vychádza opäť v novom aktualizovanom vydaní s predslovom Marion Woodmanovej.

 

Autorkou knihy je Nancy Qualls-Corbett

Autorka je jungiánska analytička so stálou praxou v Birminghame v štáte Alabama. Je absolventkou Inštitútu C. G. Junga v Zürichu. Vo svojich prácach a prednáškach sa zaoberá predovšetkým ženskou psychológiou a spiritualitou. Jej veľkým záujmom je tiež mytológia a cestovanie. Tieto dve lásky sa jej darí spojiť pri častých cestách do Grécka, Egypta, Talianska a Francúzska, kde prednáša o aspektoch ženstva a ich náväznosti na staroveké mýty.