Rok Ženy 2022 - diár set

Výpredaj

Výnimočný diár pre tvorivé ženy na ceste k prirodzenej kvalite života. Set: diár + vreckový diár + pracovný zošit. Autorka: Veronika Riava Skot. Rozmery: 150 x 215 mm. Väzba: pevná. Jazyk: slovenský.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
Ihneď
Obj. čislo:
3001-24
Obsah balenia:
1 set

15 € 6,50 € s DPH 13,64 € 5,91 € bez DPH

+ -

Rok Ženy 2022 - diár set

Nové vydanie ženského sprievodcu každodenným životom na rok 2022 Rok Ženy

 

V diári nájdeš tieto pravidelné rubriky:

 • Horská dráha partnerstva – muž a žena
 • Starajme sa o Matku Zem
 • Zmysly
 • Slovanská symbolika
 • Stravovanie počas cyklu
 • Liečivé výrobky
 • Tabuľka záhradných prác
 • Domáce vzdelávanie
 • Relácie v Slobodnom vysielači
 • Geocaching - malé dobrodružstvo

 

Autorka k rubrikám diára:

Horská dráha partnerstva – muž a žena

V partnerskom živote sú vždy dvaja. Každá téma či oblasť, ktorú prinesie život má preto vždy dva základné pohľady. Je dobré mať dostatok materiálu z oboch strán, pokiaľ nie sme dokonale zladení. Náš prístup k danej téme je potom oveľa triezvejší a riešenia viac naladené na oboch partnerov a oveľa konštruktívnejšie. Ak sa naučíme získavať dostatok materiálu, vidieť partnerský svet cez obe optiky a následne komunikovať v láskea vzájomnej úcte, začíname pracovať na hlboko kvalitných vzťahoch. Vzťahoch nie len medzi životnými partnermi. Táto rubrika ponúka najnáročnejšie bežné témy partnerstva, pohľad z oboch strán a možné postupy pri hľadaní riešení.
 

Starajme sa o Matku Zem

Každá bytosť na Zemi tvorí do určitej mieri v súlade s prírodou a do určitej mieri proti nej. Táto rubrika ponúka a vyzdvihuje možnosti v každom mesiaci podľa energie Zeme, ročného obdobia a možností človeka, uchopiť svoj prístup k ekologickej stope, ktorú denne zanechávame.
 

Slovanská symbolika

Naši predkovia verili, že určité symboly nesú v sebe energiu témy, na ktorú boli vytvorené. Že ich tvar symbolizuje myšlienku, ktorú jeho namaľovaním, vyšitím či vyrezaním chceli posilniť vo svojom živote. Silu symbol nezískaval len svojou existenciou a výzorom ale aj energiou bytosti, ktorá ho umiestnila na určitý predmet, miesto atď. Žena žiadala o ochranu keď vyšívala ochranné symboly na košieľku svojho novorodeného dieťatka či do jeho postieľky.Muž vyrezával na trám maštale symboly hojnosti a zdravia pre dobrú úrodu a dobrý stav zvierat. Vždy keď im na tieto symboly padol zrak, pomysleli si na svoje konanie, či vedie k ich naplneniu alebo ho treba zmeniť. I dnes je náš život plný symbolov, ale prevažne si ich nevyberáme samy a nepoznáme ich význam. No aj oni majú na nás podvedomý vplyv, ktorý sa prenáša a pôsobí na náš život.

V tejto rubrike vám ponúkam ukážku niekoľkých z nich a možnosti ich použitia pre nás a náš rod. Ich význam, tvar a použitie som prekonzultovala s organizáciou Slavica, ktorá je tu pre tých, ktorí sa zaujímajú o slovanstvo a jeho existenciu a o možnosti v dnešnom svete.
 

Geocaching - malé dobrodružstvo

Po celom svete sú milióny miest kde hravé bytosti umiestňujú tzv. kešky. Sú to akési schránky s odkazmi, malými darčekmi a úlohami. Objaviť ich môžete keď zadáte súradnice do GPS. Niekedy však nemáte k dispozícii priamo súradnice. Potrebujete vylúštiť hádanku, či odpovedať na rôzne otázky hľadaním v teréne. Výsledkom je objavenie krásneho miesta, ktoré je často aj niečím špecificky zaujímavé. Ja som pre vás vymyslela malú geocachingovú hru. Môžete ju hrať každá sama, zapojiť ženy na miestach kam sa vy nedostanete, vytvoriť si skupinku alebo vziať svoju rodinu a pátrať spoločne. Zavediem vás na miesta, ktoré sú silnými miestami pre ženy v našej krajine, Občas skúsite vylúštiť nejakú hádanku či úlohu. Ak prejdete všetkými bodmi úspešne, nielen že si užijete krásne cesty, ale na konci vás bude čakať malý darček. Tak šťastné cesty a krásne výhľady Ženy.
 

Stravovanie počas cyklu

Telo a duša každej ženy má svoje jedinečné potreby a možnosti. Avšak v určitých obdobiach počas roka, mesiaca, dňa atď sú isté druhy energií pre nás veľmi podobné v 4 základných skupinách podľa fázy cyklu plodnosti. Táto rubrika vám prináša malé tipy ako podporiť svoj maximálny potenciál tela pri výžive vo fázach cyklu počas celého roka aj cez výživu.

Pre potreby tejto rubriky sú 4 fázy nazvané:

• Mladé vajíčko (MV)

• Ovulácia (O)

• Vyzrievanie (V)

• Menštruácia (M)

 

Liečivé výrobky

V každom mesiaci v našich zemepisných šírkach Matka Zem plodí rastlinky, ktoré po zbere a spracovaní ponúkajú podporu pri liečení rôznych neduhov ženy a rodiny. Táto rubrika spája možnosti daného mesiaca pri zbere liečiviek, praktickú radu pri príprave a spracovaní, použitie hotového liečiva a uskladnenie.

 

Tabuľka záhradných prác – malá škola permakultúry

Trošku oprášime rubriku z prvého roka ”záhradníčka”. Avšak sa nebudem vracať už k spomenutému. Pre túto potrebu si môžete kedykoľvek zakúpiť za zostatkovú cenu staršie vydania diára Rok ženy, priamo odo mňa cez rokzeny@gmail.com. Tento rok som na každý mesiac v spolupráci so Školou Permakultúry pripravila malú tabuľku ako ochutnávku prepracovaného postupu permakultúry v záhradníctve. Obsahuje prehľad prác a postupov v záhradke plus malé rady pre zjednodušenie záhradných prác. Viac k tejto krásnej praktickej téme nájdete priamo na ich webe v eshope Alternativa
 

Domáce vzdelávanie

Celé tisícročia sa deti učili v prvom rade od RODu o dôležitých každodenných zručnostiach, o remesle, o spôsobe obživy, liečení. Ženy si osvojovali danosti svojich životných úloh. Vzdelanie z hľadiska vedomostí (ak vôbec) nasledovalo až keď si Bytosť osvojila to najdôležitejšie pre praktický život. Postupne doba prinášala potrebu vzdelania a osvojenie základných úloh a každodenné zručnosti Boli akoby potlačené na vedľajšiu koľaj. Stali sa z nás odborníci na rôzne odvetvia sveta múdrosti, no unikla nám možnosť hlboko A kvalitne uchopiť tie najzákladnejšie oblasti bežného života - vzťahy, zdravie tela a duše, sexualita, spojenie s prírodou, zručnosti rúk, pohybové zručnosti, rozvíjanie zmyslov. Bytosti, ktoré si uvedomia dôležitosť kvalitného osvojenia týchto základov citlivosti a vnímavosti zistili, že aj pre následné vzdelanie v oblasti vedomostí sa im tým výrazne uľahčilo a otvorilo sa v nových úrovniach využitia v ich živote. Význam domáceho vzdelávania nemusí zásadne znamenať vziať dieťa zo školy či škôlky a učiť ho doma to, čo by sa inak naučilo v škole. Z môjho pohľadu to znamená, dovoliť deťom pozorovať dospelých pri ich každodenných povinnostiach, Skúšať si svoje schopnosti bez zahlcovania niečím , čo dieťa púšťa v škole inak do seba zväčša len násilím. Citlivo viest svojich potomkov ku skutočnej Úcte k životu, chápať význam rodu a jeho odkazu pre nich a to všetko nie slovom ale príkladom. Dovoliť deťom byť súčasťou starostlivosti o rodinu, pri zrode života a prichádzajúcej smrti. Táto rubrika vám každý mesiac prinesie pár slov o rôznych možnostiach vedomého vedenia detí dvomi spôsobmi:

1. Učenie vedomostí v domácich podmienkach v rôznych predmetoch,
2. Vedenie v praxi života k hlbšiemu vnímaniu a spojeniu s esenciou života.

Verím, že aj my samé sa máme v týchto oblastiach čo učiť a že naše deti či naši mladí príbuzní či blízki nám v tom môžu byť inšpiráciou.


a ďalšie ...

 

Súčasťou diára je:

 • pracovný minidiárik vo vizuále diára vo veľkosti A6
 • pracovný zošit vo vizuále pre vaše ďalšie poznámky vo veľkosti A5

 

Vo vnútri diára vás čaká:

 • krátky príhovor autorky s návodom, ako pracovať s diárom 
 • 14 pravidelných mesačných rubrík pre rozvoj ženstva, partnerstva, rodičovstva, zdravia tela a duše 
 • Autorské omaľovánky
 • Dostatok miesta na praktické aj duchovne zápisky
 • Hry a úlohy
 • Tipy, recepty, rady
 • Prehľadné tabuľky cyklu, roka, sviatkov
 • prehľadný kalendár po týždňoch so slovenskými, čekými aj slovanskými menami, sviatkami a dňami pracovného pokoja s priestorom na vlastné zápisky
 • kalendár plodnosti na celý rok 
 • súčasťou diára sú farebné stužky - záložky
 • témy na ďalší rok

 

Diár je pretkaný autorskými omaľovánkami Gabriely Čížovej a Martiny Šesták Šebanovej, ktoré ťa privedú k jadru každej témy. Stačí si pripraviť farbičky a dopriať si pokojné miesto a čas.

Okrem prepracovaných rubrík, cvičení, výziev, omaľovánok, pracovného priestoru pre praktický život, receptov, rád a myšlienok k diáru patrí opäť extra minidiárik a tento rok aj malá novinka – linajkový zošit vo vizuále diára, do ktorého si môžeš zapisovať poznámky k práci s diárom, zápisky z ciest z rubriky “geocaching” alebo ho použiješ podľa vlastného uváženia na čokoľvek iné.

Všetko na recyklovanom papieri vhodnom na maľovanie, kreslenie, zápisky, atď.
 


Ak vás zaujmú témy v diári a chceli by ste si ich doplniť o minuloročné témy, vydanie diára z roku 2020 a 2021 je možné dokúpiť si za výpredajovú cenu

6,50 € :-)

 

Diár Rok ženy 2022 pripravila Veronika Riava Skot.

"Prajem Ti drahá Žena chuť a silu tvoriť a žiť v harmónii, nech si slnkom čo žiari aj v zamračených dňoch pre seba a svojich milovaných."

Slová autorky:

"Považujem sa za veľmi šťastnú ženu. Život mi priniesol do cesty neuveriteľnú paletu skúseností. V pomerne mladom veku mi je dovolené vidieť a rozumieť súvislostiam tak, aby ich správne použitie prinášalo kvalitu do života mne a tým, ktorých na svojej ceste stretám. Som ženou, matkou, manželkou, pomocníčkou, priateľkou, sestrou, dcérou, tŕňom v oku, nevestou ... dnes v tomto poradí. Každý deň sa naučím o živote čosi, čo mi otvára nové dvere k šťastiu. Za najvyššiu kvalitu považujem život v pravde, v hlbokej bezpodmienečnej láske a spojení s prírodou. Verím, že som na ceste k nej a tvorím v súlade s túžbou ponúknuť túto možnosť aj iným. Tým, ktorým práve spôsob podobný môjmu, patrí do života."

 

Veronika Riava Scot (predtým Veronika Pisárová) vytvorila ešte jedno dielko, knihu Jedna z ciest, ktorá môže byť skvelou inšpiráciou a pomocníkom pri vašom posune na tej vašej ceste.