Anti-Stress Oil – uvoľnenie pri strese a napätí

Akcia

Anti-Stress je silne uvoľňujúci relaxačný olej vyrovnávajúci hladinu stresového hormónu v krvi, čím napomáha nielen našej psychickej pohode, ale predchádza tak aj fyzickým dopadom stresu na naše zdravie. Pomáha: Pôsobí proti stresu, nervozite a napätiu. Výrazne znižuje hladinu stresového hormónu. Olej je v špeciálnom fialovom skle, ktorá ho svojím pôsobením prirodzene konzervuje a umožňuje mu zrieť – zostať živým. Objem fľaštičky: 10 alebo 30 ml

Výrobca:
Dary Země
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1701-04-01
Doba dodania:
ihneď

12,40 € 10,00 €

+ -

Anti-Stress Oil – uvoľnenie pri strese a napätí

Túto zmes je odporúčané používať hlavne v období nepriaznivého počasia alebo na večer, tiež v období vyššieho psychického vypetia, skúšok a podobne. Uvoľňuje a upokojuje.
 

Čo sa stane, ak je mozog nútený dlhodobo reagovať na stres?
Dlhodobo zvýšená hladina stresového hormónu – kortizolu pôsobí človeku značné problémy. Pôvodne krátkodobo zvýšený krvný tlak ako nástroj pre obranu zostane zvýšený trvalo, čo povedie k hypertenznej chorobe so všetkým. Pôvodne zvýšená hladina cukru v krvi ako zdroj energie pre obranu začne klesať a dostaví sa stav bez energie – kortizol začne pôsobiť proti inzulínu. Cukor sa začne meniť v zásobný glykogén v pečeni, zhorší sa mechanizmus využitie cukru v bunkách, inzulín prestane reagovať na cukor … Čo sa stane ďalej, si dokáže každý domyslieť – je to krôčik k rozvoju cukrovky.

Dlhodobo pôsobiaci kortizol spôsobuje stratu elasticity kože, podporuje všeobecné starnutie. Stresovaný človek začne vyzerať strhane. Kortizol stimuluje vylučovanie žalúdočnej kyseliny. To má za následok nadmerné prekyslenie žalúdka, čo pri chronickom strese vedie k rozvoju vredu a v horšom prípade k možnému vzniku nádoru.

V strese strácame vodu, kortizol pôsobí ako močopudný, diuretický hormón. Spomeňte si napríklad na situácie pred skúškou, kedy musíme ešte na poslednú chvíľu bežať močiť.

Stres často priamo ovplyvňuje vznik rôznych chorôb, oslabuje aktivitu imunitného systému.  Kortizol znižuje hustotu kostnej hmoty, dáva základ pre rozvoj osteoporózy, a v čreve navyše znižuje vstrebávanie vápnika.

Kortizol pri svojom dlhodobom pôsobení vypne reprodukčný systém – toto je odpoveď pre mnoho žien, ktoré sa usilovne snažia o tehotenstve, navštevujú špecializované pracoviská, utrácajú veľa peňazí, prijímajú do tela ďalšie umelé hormóny, a pritom je všetko spôsobené faktom, že žijú v strese.

Píše sa o tom, že tiež kofeín zvyšuje kortizol, podobne zlý spánok – nedostatok spánku, prehodený denný rytmus, pracovný čas na zmeny, ponocovanie …

Samostatnou kapitolou je dlhodobé užívanie hormonálnej antikoncepcie. Tiež známy syndróm vyhorenia zvyšuje hladinu kortizolu.  Ale problém vznikne tiež pri dlhodobom užívaní liekov kortizolu príbuzných, tzv. Kortikoidov, ktoré sa v praxi hojne používajú pre protizápalový účinok v „liečení“ širokého spektra chorôb, napr. astmy, ekzémov, rôznych autoimunitných chorôb a mnohých iných chorôb.
 

Použitie:
Kvapku oleja vmasírujte do pokožky kdekoľvek na tele, najlepšie potom v oblasti spánkov, krku, zápästí alebo inde na tepy. Je vhodný aj do aromalámp.

Zloženie oleja:
ľubovníkový, makový, borákový, olej z vlašských orechov

Vôňa oleja:
ovocno-bylinková

Zloženie esencií:
harmanček, konope, myrta, kakao

Typ pleti:
Všetky typy pleti

 

Fialové sklo
Ako obaly pre všetky výrobky „Dary Země“ sú používané fľaštičky z fialového skla dovážané zo Švajčiarska.

Podstatou pôsobenia fialového skla je trvalá stimulácia a dodávanie energie molekulám uskladnenej látky. Žiadne iné sklo než fialové neponúka unikátnu kombináciu absolútnej ochrany pred prienikom viditeľného spektra svetla a priestupnosť pre UV, fialové a infračervené žiarenie.

Obaly z tmavo fialového skla, ktoré sú používané, majú rad unikátnych vlastností:

  • chránia pred prienikom viditeľného svetla, a tak zabraňujú znehodnoteniu olejov
  • prepúšťajú infračervené svetlo, ktoré trvalo stimuluje molekuly olejov
  • prepúšťajú ultrafialové svetlo, čím dodávajú životodárnu bioenergiu
  • poskytujú ochranu bioinformáciam, a tým zvyšujú liečivé účinky olejov
  • prirodzeným spôsobom konzervujú a predlžujú tak životnosť obsahu
  • majú elegantný vzhľad, dodávajú atraktívny prvok výrobkom.

 

 

 

zdroj: www.daryzeme.eu