Hormony v harmonii

Novinka

... ženám v každom veku. Komplexná kniha o hormónoch. Milo, vtipne a so ženským citom napísaný poradca zaoberajúci sa príznakmi problémov žien v ich plodnom aj prechodnom období. Autorky: Caroline Fibaek a Stine Fürst. Počet strán: 184. Jazyk: český.

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
3000-70
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

13,00 €

+ -

Hormony v harmonii

V tejto knihe nájdete spracovanú tému hormónov komplexným spôsobom. Prepája v sebe klasický a alternatívny prístup a spôsob liečenia. Dozviete sa, čo prispieva k hormonálnej harmónii. Ako prispôsobiť stravu, ktorá vedie k hormonálnej rovnováhe. Pre čo môžeme siahnuť do prírody a aká bylinka nám pomôže. Ako sa starať o svoje telo a orgány "ku prospechu hormónov".

Sú tu prehľadným a čítavým spôsobom spracované témy od PMS cez fertilitu až po menopauzu. A nechýba tu mnoho rád, chutné recepty a neodolateľné fotografie.

Kniha je napísaná ženami pre ženy, citlivým spôsobom, ktorý ju jemne a nenápadne preladí na príjemnú strunu a dodá pocit spolupatričnosti s ostatnými ženami v podobnej situácii. Veľkou prednosťou knihy je skutočnosť, že zo žien nerobí obete ich situácie alebo veku, ale naopak im dodáva sebadôveru vo vlastné sily.


Kniha je pre vás ak:

  • premýšľate, ako sa zbaviť predmenštruačného syndrómu, únavy, pocitu vyhorenia, váhového jojo efektu a návalov horúčavy
  • chcete získať naspäť svoju predchádzajúcu energiu
  • snažíte sa otehotnieť.

 

Kniha vznikla vďaka spolupráci dvoch žien, ktoré sa vo svojej praxi problémy žien denne zaoberajú - gynekologičky a biologičky vzdelanej v naturopatii. Milo, vtipne a so ženským citom napísaný poradca zaoberajúci sa príznakmi problémov žien v ich plodnom aj prechodnom období.

Autorkami kníh sú Stine Fürst a Caroline Fibaek:

Stine Fürst je lekárkou v oblasti špeciálneho lekárstva, konkrétne v odbore gynekológie a pôrodníctva, kde pracuje už 20 rokov - a posledných 10 rokov sa zaoberá predovšetkým ženskými chorobami.

"Pre mňa je dôležité hlavne to, aby sa žena cítila dobre. V priebehu rokov som si mnohokrát overila, že sa to nedá dosiahnuť len nejakým rýchlym siahnutím po predpísanom recepte. K starostlivosti o celkovú vyváženosť organizmu patrí totiž oveľa viac než len v prípade potreby brať vhodné lieky, a pritom je vyváženosť nevyhnutnou podmienkou pocitu telesnej aj duševnej harmónie! Každá žena má pritom svoje individuálne potreby, meniace sa v závislosti na tom, v akej etape života sa práve nachádza a za akých okolností po tejto knihe siahne. A ako to bolo so mnou? Ani ja som ku svojmu poznaniu nedospela jednoducho. Máme teraz síce so svojím mužom tri pekné deti, ale vôbec to nebolo samozrejmé a vôbec sa to neobišlo bez prekonanie závažných prekážok. Na deti som si počkala desať rokov, kedy sme sa s mužom snažili. Nakoniec pomohla cielená kúra a intenzívna liečba hormonálnej nerovnováhy. "

Caroline Fibæk vyštudovala naturopatiu a biologické lekárstvo so zameraním na ženský hormonálny systém, problémy s otehotnením, ženské choroby a iné ženské problémy, akými sú napríklad silný predmenštruačný syndróm či obdobie klimaktéria. Vybudovala Inštitút for Komplementær Hormonterapi (Inštitút pre komplementárnu hormonálnu terapiu), kde je v súčasnosti možné získať vzdelanie v odbore komplementárny terapeut v hormonálnej oblasti.

"O prírodnú hormonálnu terapiu som sa začala zaujímať po narodení svojho prvého dieťaťa. Nikdy mi nebola diagnostikovaná hormonálna nevyrovnanosť, ale mnoho rokov som sa zároveň so štúdiom starala o svoje dieťa a potýkala som sa tak s dlhodobým nedostatkom spánku. Navyše som v dôsledku svojho vtedajšieho životného štýlu bola často v strese a prežívala len s pomocou silnej kávy. Práve vtedy som pochopila, že už to tak ďalej nejde a že musím podniknúť účinné kroky proti. Pomocou prírodných terapií a prestavbou jedálnička som postupne opäť získala svoju predchádzajúcu silu a energiu a každomesačné predmenštruačné rozochvenosti, bolesti a nepríjemné pocity razom zmizli ako mávnutím čarovného prútika. Zdalo sa mi, že sa stal zázrak ... A on sa stal! Toto poznanie ma doviedlo k rozhodnutiu špecializovať sa na ženský hormonálny systém a na prirodzené posilňovanie ženskej plodnosti, lebo som pochopila, že to je moja cesta, na ktorej môžem byť ženám prospešná. "

"Stine ma uviedla do základov konvenčnej lekárskej praxe a každodennej prevádzky praktickej špecializovanej lekárky, ja som priviedla Stine k joge, na užívanie byliniek a rôznych doplnkov stravy a zahrnula ju knihami o funkčnej medicíne, o terapii " body - mind "a o terapii pomocou bioidentických hormónov . Spoločne sa nám tak podarilo prelomiť mnohé z bariér, ktoré tak často rozdeľujú konvenčné lekárstvo a alternatívnu medicínu, aj keď ide obom smerom vo svojej podstate o rovnaký cieľ a stretávajú sa na jednom spoločnom poli, kde sa holistický spôsob myslenia stretáva s modernou vedou. Toto pole sa nazýva komplementárnou hormonálnou terapiou. Konvenčné lekárstvo a alternatívna medicína totiž vôbec neleží tak ďaleko od seba, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať - len sa musíme naučiť hovoriť rovnakou rečou. Potom sa podarí spojiť tieto dva svety v prospech zdravia nás všetkých."