MERRY CHRISTMAS - zmes olejov - AKCIA - 50%!!!

Akcia

Starostlivo namiešaná esenciálna zmes MERRY CHRISTMAS je čistým stelesnením obľúbených esencií, ktoré vám doma vytvoria tú pravú vianočnú atmosféru.

Výrobca:
BEWIT
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1701-150-1
Obsah balenia:
1 ks

17,03 € 8,50 € s DPH 14,19 € 7,08 € bez DPH

+ -

MERRY CHRISTMAS - zmes olejov - AKCIA - 50%!!!

Práve upečené koláčiky, varené víno, ihličie, ... Vianoce sú bezpochyby sviatkom vôní. A práve esenciálna zmes MERRY CHRISTMAS je čistým stelesnením všetkého tak výnimočného a čarovného, čo na nich milujeme.

V tejto esenciálnej zmesi vás povznesie teplá a ľahko korenená vôňa škorice. Sladká vôňa červeného pomaranča. Jemne pálčivé podtóny klinčeka a svieža vôňa ihličnanov. To všetko doplnené o posvätnú vôňu kadidla, ktorá celý zážitok ešte umocňuje.

BEWIT vám všetkým z celého srdca praje tie najkrajšie vianočné sviatky. MERRY CHRISTMAS.

 

Pred použitím zmesi na pokožku je dobré riediť ju v rastlinných nosných olejoch.

 

Zmes vzácnych 100% prírodných esenciálnych olejov v najvyššej CTEO kvalite (Certified Therapeutic Essential Oils) svojím synergickým pôsobením môže pomôcť pri ochrane pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho i vnútorného prostredia. Môže podporovať a harmonizovať na úrovni tela, mysle i ducha.

 

Zloženie (INCI):
Klinček (Caryophyllus aromaticus oil) * Kadidlo (Boswellia serrata) (Boswellia serrata oil) * Škorica, list (Cinnamomum zeylanicum oil) * Pomaranč červený (Citrus sinensis oil) * Céder Himalájsky (Cedrus deodara oil) * Citrón (Citrus limonum oil) * Škorica Kasia (Cassia) (Cinnamomum cassia oil) * Borovica (Pinus Sylvestris oil) * Smrek (Picea abies oil) * Jedľa (Abies balsamea oil) * Myrha (Commiphora myrrha oil) * Spikenard (Nardostachys jatamansi oil) * Kadidlo (Boswellia frereana ) (Boswellia frereana oil) * Kadidlo (Boswellia carterii) (Boswellia carterii oil) * Kadidlo posvätné (Boswellia sacra) (Boswellia sacra oil) *
 
* CTEO - Certified Therapeutic Essential Oils


 

Pre viac informácií o ďalšom použití a aplikácii esenciálnych olejov a pre bezpečnostné odporúčania si otvorte Doplňujúce informácie vyššie.
 

Upozornenie: Nepoužívajte vnútorne. Neaplikujte nezriedené na kožu. Chráňte pred deťmi.

 

Ak chcete vedieť viac, pripojte sa k BEWIT komunite a získajte trvalý prístup k výhodnejším cenám, zľavám a hodnotným informáciám o esenciálnych olejoch, aromaterapii, zdraví a zdravom životnom štýle TU
 

Všetky zmesi esenciálnych olejov BEWIT® (CTEO® - Certified Therapeutic Essential Oils) sú starostlivo vyrobené a zosúladené z dôkladne vybraných silíc pre dosiahnutie maximálnych výsledkov. Pochádzajú zo zberov z najlepších zdrojov z celého sveta. Jednotlivé zložky boli vybrané s dôrazom na vedecké poznatky, historickú múdrosť, odkaz našich predkov a praktické výsledky. Všetko zmiešané a podporené jedinečnými postupmi pyramidizovaia (PYRAMIDIZED®), BEWIT SPAGYRIC, Gemstone BALANCED a Merkaba FREQUENCY pre dosiahnutie kombinácie najväčšej sily a účinnosti.


100% čisté a prírodné esenciálne oleje BEWIT v CTEO kvalite sú jedným z najcennejších darov prírody na tejto planéte. Ľudstvo používa esenciálne oleje tisíce rokov. V biblii sú spomenuté približne na tristo miestach. Boli a sú súčasťou mnohých terapeutických systémov.

Najslávnejší lekár staroveku a "otec medicíny", zakladateľ racionálneho lekárstvo Hippokrates odporúčal každý deň vonnú kúpeľ. Viac ako sto rokov sa pôsobenie esenciálnych olejov venuje veda aromaterapie. Boli a sú predmetom skúmania desiatok tisíc vedeckých štúdií. Bezpočet ľudí pocítilo a ocenilo ich pomoc. Mnohí o nich hovoria v superlatívoch. Treba ale rešpektovať ich silu. Sú to prírodné koncentráty, ktoré by mohli v prípade nadmerného, ​​alebo neodborného používania pôsobiť nerovnovážne aj škodlivo. Pre mnoho užívateľov je veľmi dobrý, účinný a bezpečný spôsob používania pomocou ultrasonických difúzorov. Do difuzéra nalejte vodu, pridajte 5 - 10 kvapiek esenciálneho oleja a nechajte na seba pôsobiť nádherný svet vôní, prírody a harmónie.


Doplňujúce informácie

Aplikácia esenciálnych olejov

Existuje viacero spôsobov, ako esenciálne oleje používať, a to ako pre terapeutické účely, tak pre potešenie. Všeobecne môžeme hovoriť o aplikácii povrchovej, inhalácii a o vnútornom použití.
Pre väčšinu olejov a väčšinu užívateľov platí, že esenciálne oleje je potrebné pri povrchovej aplikácii riediť rastlinnými olejmi - tzv. nosnými olejmi. Pre riedenie použite panenské, za studena lisované oleje ako sú napr. olivový, jojobový, mandľový, sezamový, olej z hroznových jadier, z marhuľových jadier, orechový, slnečnicový a i. Každý ml esenciálneho oleja obsahuje väčšinou 25 - 30 kvapiek. Bežne sa oleje riedia tak, že do 20 ml nosného oleja sa pridá 10 - 20 kvapiek oleja esenciálneho (cca 1 kvapka na 1 ml nosného oleja). Pre použitie na tvár a u malých detí použite riedenie ešte väčšie aj 5 - 10 kvapiek na 20 ml, prípadne i menej. Ak používate olej či zmes prvýkrát, vykonajte pred aplikáciou test. Najbezpečnejšie je začať s aplikáciou na chodidle.
Mnohé oleje sú bezpečné pre aplikáciu priamo na kožu - napríklad levanduľa a tea-tree. Použite 1-2 kvapky na 2-4 miestach dvakrát, prípadne (neskôr) aj štyrikrát denne. Po nanesení počkajte 1-3 minúty, kým sa olej nevstrebe. Potom môžete v prípade potreby naniesť ďalší olej. Oblečte sa až po vstrebaní oleja, predídete tým zašpineniu oblečenia. Pri prvej aplikácii aplikujte maximálne dva oleje alebo zmesi. Pre skladovanie a miešanie olejov nepoužívajte plastové nádobky. Tie by mohli olej kontaminovať. Používajte sklo alebo keramiku. Pred aplikáciou si dôkladne umyte ruky.
Najčastejšie miesta použitia: chodidlá nôh, dlane, zápästia, krk, zátylok, brucho, spánky, pozdĺž chrbtice, čakry.


Masáž
Pri aromaterapeutickej masáži pôsobia esenciálne oleje jednak prostredníctvom nášho čuchu a dýchacích orgánov a sú vstrebávané pokožkou. Bežná koncentrácia esenciálneho oleja v nosnom oleji je 0,5 - 3%. Masáž by sa nemala aplikovať na ľudí s chrípkou alebo horúčkou. V prípadoch ochorenia srdca je potrebné požiadať o stanovisko ošetrujúceho lekára. Masáž je veľmi prospešná počas tehotenstva, ale je potrebné vyhnúť sa oblasti brucha a esenciálne oleje voliť uvážene. Veľmi príjemná a účinná je masáž chodidiel, kedy dôjde k aktivácii jednotlivých reflexných bodov, ktoré "zrkadlia" jednotlivé orgány a systémy tela.


Akupresúra
1-3 kvapky aplikujte na akupresúrny bod, pevne stlačte a uvoľnite. Po ukončení stimulácie jednotlivých bodov môžete s použitím esenciálneho oleja namasírovať celú oblasť.


Teplé obklady
Sú obzvlášť účinné pri chronických bolestiach chrbta, reumatických bolestiach a osteoartritíde. Pokiaľ na nanesený esenciálny olej priložíme teplý obklad, dôjde k hlbšej penetrácii. Ponorte uterák do príjemne teplej vody, vyžmýkajte ho a priložte na požadované miesto. Vlhký uterák môžete omotať suchým. Nechajte pôsobiť 10 - 30 minút. V prípade problémov ihneď odstráňte. Pokiaľ dochádza k nepríjemnému páleniu, tak miesto natrite rastlinným olejom.
Miernejší variant obkladu je vhodný pre deti a pre jedincov s citlivou pokožkou. Dajte 5-20 kvapiek esenciálneho oleja do misy s vodou s teplotou 36 - 40 °C. Vodu premiešajte a nechajte ju asi 20 - 30 sekúnd stáť. Na olej, ktorý vyplával na hladinu, priložte suchý uteráčik a nechajte olej s vodou vsiaknuť. Následne uteráčik vyžmýkajte a priložte na ošetrované miesto a nechajte pôsobiť 10 - 30 minút.


Kúpeľ
Je jedným z najpríjemnejších spôsobov použitia esenciálnych olejov. Upokojuje nervy a tíši svalové bolesti. Pri použití esenciálnych olejov do kúpeľa je dôležité, aby olej neplával na povrchu, čím by mohlo vzniknúť miesto s vysokou koncentráciou oleja, ale aby vznikla emulzia, ktorá umožní, aby sa olej rozptýlil. Toto je možné ľahko dosiahnuť napríklad tým, že olej zmiešame s morskou soľou. Použite 1 až 5 kvapiek, niekomu vyhovuje aj 8 kvapiek. Niektorým ľuďom stačí, keď po nakvapkaní oleja do vane vodu pred vstupom riadne premiešajú. V prípade použitia esenciálnych olejov vo vírivke dávkujte tri kvapky na osobu. Ak používate sedacie kúpele v menšom množstve vody, tak použite 1 až 3 kvapky.


Difúzia
Difuzér vytvára z esenciálneho oleja a vody jemnú hmlu a tá je rozptyľovaná do ovzdušia. Je to výhodnejší spôsob použitia než prostredníctvom aromalámp či sviečok, kde dochádza k zahrievaniu oleja a vplyvom vysokej teploty by mohlo dôjsť k zníženiu jeho kvality. Zo vzduchu sa esenciálny olej dostáva do pľúc, do krvi a následne do celého tela. Ak s difúziou začínate, neprekračujte dobu 20-30 minút denne. Akonáhle si vaše telo na túto procedúru zvykne, môžete čas zvýšiť až na 2 hodiny denne aj viac. Difuzér umiestnite na vyššie miesto, aby sa esencia rozptýlila po miestnosti.

Esenciálne oleje je možno tiež rozptyľovať takto: nakvapkaním na suché drevo, či drevené triesky, prostredníctvom zvlhčovačov a odparovačov, izbové spreje, vriacou nádobou s vodou,
priamou inhaláciou. Kvapnite si do dlane jednu až dve kvapky esenciálneho oleja a druhou dlaňou ich rozotrite v smere hodinových ručičiek. Priložte dlane k nosu a ústam tak, aby ste sa nedotkli očí a vdychujte.

 

Ďalším variantom je inhalácia z misky s horúcou vodou (nie vriacou). Účinok môžete zvýšiť tým, že si hlavu prikryjete uterákom. Esenciálny olej môžete tiež inhalovať priamo z fľaše.


Jemnejšou metódou je nepriama inhalácia. Spočíva v tom, že si niekoľko kvapiek (napríklad vo forme parfumu alebo kolínskej vody) aplikujete na hrudník, krk, hrudnú kosť, zápästie, pod nos, za uši, a podobne a užívate si vôňu počas dennej činnosti.

 

 

Bezpečnostné odporúčania pre používanie esenciálnych olejov

Fľaštičky s olejmi uchovávajte uzatvorené na chladnom a tmavom mieste. Zachovajú si potom svoju kvalitu a silu mnoho rokov. Skladujte ich mimo dosahu detí.
1. Pri používaní esenciálnych olejov majte poruke čistý rastlinný olej. Ak vám esenciálne oleje spôsobia nepohodlie alebo zasiahnu citlivé miesto a podráždia kožu či sliznice, zrieďte ich týmto rastlinným olejom. Voda by nielenže olej nezriedila, ale mohla by jeho pôsobenie ešte zintenzívniť a ťažkosti by pravdepodobne zhoršila.
2. Neaplikujte oleje do očí a do ich okolia, nikdy ich nedávajte priamo do uší. V prípade zasiahnutia vypláchnite miesto rastlinným olejom a vyhľadajte lekársku pomoc. Aj malé množstvo oleja môže oči poraniť, môže tiež dôjsť k poškodeniu kontaktných šošoviek.
3. Esenciálne oleje bohaté na mentol (napríklad mäta) by sa nemali používať na oblasť krku u detí mladších 24 mesiacov.
4. Ak bude vaša koža vystavená priamym slnečným lúčom alebo UV žiareniu, v najbližších 24 - 48 hodinách nepoužívajte na tieto miesta esenciálne oleje, ktoré sú fotosenzitívne (angelika, citrusy - pomaranč, citrón, grep, mandarínka, bergamot). Mohlo by dôjsť k vytvoreniu vyrážky alebo k vzniku tmavej pigmentácie.
5. Ľudia s vysokým krvným tlakom a epileptici by mali použitie esenciálnych olejov konzultovať so svojím ošetrujúcim lekárom. So zvýšenou opatrnosťou používajte oleje s vysokým obsahom ketónov ako je bazalka, rozmarín a šalvia.
6. Tzv. "horúce" esenciálne oleje, ako je škorica, kasia, oregano, tymian a pomaranč, rieďte vždy aj pre deti aj pre dospelých.
7. Ak ste alergici, vykonajte 30 minút pred použitím esenciálnych olejov test malého množstva oleja napríklad na vnútornej strane ramena. Buďte si vedomí faktu, že reakcia na esenciálne oleje aplikované povrchovo sa u niektorých ľudí môže prejaviť až o dva i viac dní neskôr. Na začiatku teda používajte vysoké riedenie a začínajte s malým množstvom.
8. Bezpečným miestom pre aplikáciu olejov sú u dospelých chodidlá nôh.
9. Tehotné ženy by mali použitie esenciálnych olejov konzultovať s ošetrujúcim lekárom.
10. Ak používate esenciálny olej do kúpeľa, aplikujte 1-5 kvapiek, ktoré rozmiešate v soli, gély, či inej emulzii. Keby ste to neurobili, hrozí, že olej bude plávať ako "oko" na hladine a citlivej koži môže spôsobiť vážne ťažkosti. Všeobecne platí - nepoužívať viac než 10 kvapiek na jeden kúpeľ.

Výnimočne môžu jednotlivci začínajúci s užívaním kvalitných esenciálnych olejov trpieť alergickými reakciami a vyrážkami, ktoré môžu byť spôsobené reakciami na usadené chemické zvyšky z produktov osobnej hygieny a kozmetiky.