BIO RAW kakaová drť - nibs

Akcia

BIO RAW kakaové nibsy sú drvené nepražené kakaové bôby zbavené šupiek. Sú vhodné prakticky pre každého, kto chce svojmu telu dopriať jednu z najkvalitnejších superpotravín. Balenie: 150 g.

Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
1502-03
Doba dodania:
ihneď
Obsah balenia:
1 ks

7,19 € 4,32 €

+ -

BIO RAW kakaová drť - nibs

Starostlivo vybrané a vytriedené najkvalitnejšie BIO certifikované nepražené kakaové bôby sú sušené na slnku (RAW) a fermentované na úroveň cca 90%.

Po stáročia a tisícročia patrili tieto bôby k tomu najlepšiemu, čo nám príroda ponúka. Sú superpotravinou, niektorými odborníkmi sú dokonca označované ako najlepšia superpotravina. Ich latinský názov Theobroma cacao znamená pokrm bohov. Nepražené kakaové bôby obsahujú široké spektrum minerálov, vitamínov, antioxidantov a ďalších fytonutrientov. Obsahujú veľké množstvo biologického, ľahko stráviteľného horčíka, ktorý patrí medzi jeden z najdôležitejších a zároveň najviac nedostatkových minerálov. Jeho nedostatok v populácii je všeobecný. Nepražené kakaové bôby sú najbohatším zdrojom organickej síry v prírode. Bývajú niekedy radené medzi afrodiziaká. Na druhú stranu sú vhodné a obľúbené aj u detí. Kakaové bôby obsahujú antokyány, čo sú prírodné rastlinné farbivá fialovej farby. Sú obsiahnuté napríklad v acai a čučoriedkach.

Kvalitné BEWIT kakaové nibsy - drť navodzujú príjemný pocit harmónie, dobrej telesnej kondície a duševnej sviežosti a bdelosti.

Kakaové nibsy obsahujú tiež purínové zlúčeniny - teobromín a v malom množstve aj kofeín. Tieto látky majú vďaka svojej príbuznosti podobné účinky. Pôsobenie teobromínu je ale asi desaťkrát jemnejší ako účinok kofeínu. Preto nie je potrebné sa obávať podobných efektov, ku ktorým môže dochádzať pri pití kávy, ako sú určitá "návykovosť" a "prestimulovanie organizmu".

Môžete ich jesť ako oriešky alebo pridávať k ďalším pokrmom.
tiež obľúbené u vegánov a vyznávačov RAW a Paleo stravy.

Kakaové nibsy vyrábané v samotnej firme BEWIT z kakaových bôbov. Firma má teda 100% kontrolu nad tým, aké bôby boli použité a že k ich úprave došlo spôsobom za studena a do výsledného produktu neboli primiešané žiadne aditíva.


Zloženie: 100% BIO RAW kakaové bôby - drvené

Pôvod: Peru

Balenie: 150 g