BIO RAW kakaové šupky

Výpredaj

Nepražené BIO RAW kakaové šupky sa oddeľujú pri procese spracovávania nepražených kakaových bôbov. Sú zmesou šupiek a drte-nibs. Možno ich využiť pri príprave lahodného kakaového čaju. Nápoj poznali už starí Aztékovia. Jeho jedinečnosť nespočíva iba v lahodnosti chute, ale aj v relaxačných a povznášajúcich účinkoch. Balenie: 600 g.

Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1502-04
Obsah balenia:
1 ks

9,90 € 8,90 € s DPH 9,00 € 8,09 € bez DPH

+ -

BIO RAW kakaové šupky

Po stáročia a tisícročia patrili tieto bôby k tomu najlepšiemu, čo nám príroda ponúka. Sú superpotravinou, niektorými odborníkmi sú dokonca označované ako najlepšia superpotravina. Ich latinský názov Theobroma cacao znamená pokrm bohov. Nepražené kakaové šupky obsahujú široké spektrum minerálov, vitamínov, antioxidantov a ďalších fytonutrientov. Obsahujú veľké množstvo biologického, ľahko stráviteľného horčíka, ktorý patrí medzi jeden z najdôležitejších a zároveň najviac nedostatkových minerálov. Jeho nedostatok v populácii je všeobecný. Nepražené kakaové šupky sú najbohatším zdrojom organickej síry v prírode. Bývajú niekedy radené medzi afrodiziaká. Na druhú stranu sú vhodné a obľúbené aj u detí. Kakaové šupky obsahujú antokyány, čo sú prírodné rastlinné farbivá fialovej farby. Sú obsiahnuté napríklad v acai a čučoriedkach.

Kvalitné BEWIT BIO RAW kakaové šupky navodzujú príjemný pocit harmónie, dobrej telesnej kondície a duševnej sviežosti a bdelosti.

Kakaové šupky obsahujú tiež purínové zlúčeniny - teobromín a v malom množstve aj kofeín. Tieto látky majú vďaka svojej príbuznosti podobné účinky. Pôsobenie teobromínu je ale asi desaťkrát jemnejší ako účinok kofeínu. Preto nie je potrebné sa obávať podobných efektov, ku ktorým môže dochádzať pri pití kávy, ako sú určitá "návykovosť" a "prestimulovanie organizmu".Zloženie: 100% BIO RAW kakaové šupky

Pôvod: Peru

Balenie: 600 g