MagneZi B6 - horčík, zinok, vitamín B6

MagneZi B6 obsahuje dobre známy a skvele spolupracujúci tím horčík, vitamín B6 a zinok, ktorý je vyvinutý v ľahko spracovateľnej forme, aby svalom a nervovému systému tela poskytli komplexnú a cielenú podporu. Balenie: 90 tabliet

Výrobca:
CaliVita
Dostupnosť:
Na sklade
Doba dodania:
ihneď
Obj. čislo:
1501-04

17,70 € s DPH 14,75 € bez DPH

+ -

MagneZi B6 - horčík, zinok, vitamín B6

Únava? Stres?

Nedostatok horčíka môže byt vážny problém!Horčík sa podieľa na činnosti nervovej sústavy a svalov a na stavbe zubov a kostí. Avšak vplyvom stresu alebo intenzívnej fyzickej práce sa jeho zásoby v organizme veľmi rýchlo vyčerpávajú.

Súčasná žena žije prehnaným tempom, a preto nepretržite trpí nedostatkom horčíka. Tiež stresová záťaž je výrazne väčšia ako pred niekoľkými desiatkami rokov. Navyše v spracovaných potravinách predávaných v supermarketoch je horčíka len veľmi málo. Potreba horčíka v organizme teda výrazne narástla, ale dostáva ho stále menej.

A pritom nedostatok tohto prvku vyvoláva akútne i chronické príznaky. Krátkodobo môže spôsobiť nespavosť, srdcovú arytmiu, únavu, svalové kŕče, poruchu kognitívnej a koordinačnej schopnosti, slabosť, nevoľnosť, vracanie, hnačku, nervozitu, zimnicu, nízku hladinu draslíka a vápnika, vysoký krvný tlak a tiež kŕče mozgových a koronárnych artérií.

MagneZi B6 obsahuje dobre známy a skvele spolupracujúci tím horčík, vitamín B6 a zinok, ktoré sú v produkte vyvinuté v ľahko spracovateľnej forme, aby bola vašim svalom a nervovému systému poskytnutá komplexná a cielená podpora.
 
 
  • Športovcom a osobám v intenzívnom fyzickom nasadení.
  • V prípade výraznej straty tekutín (napr. potením).
  • V prípade významného psychického tlaku, počas skúšok alebo stresu v zamestnaní.
  • Tým, ktorí majú náročný životný štýl.
  • V prípade nevyváženého zloženia stravy (malé množstvo zeleniny alebo ovocia, redukčná diéta, vegetariánstvo).
  • Tehotným a dojčiacim ženám.
  • Tým, ktorí pravidelne konzumujú alkohol.
  • Každému, kto si želá vo vyčerpávajúcich dňoch získať energiu navyše.

 

Príznaky nedostatku: Medzi príznaky nedostatku horčíka môžu patriť: svalové kŕče, mykanie viečok, únavnosť, nespavosť, podráždenosť, problémy so sústredením, srdcové ťažkosti.

100 mg horčík
5 mg zinok
5 mg vitamín B6
 

Prídavné látky:mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (protihrudkovacia látka), sodná soľ kroskarmelózy (protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), silika (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), hydroxypropyl methylcelulóza (emulgátor), propylénglykol (objemové činidlo), triacetín (zvlhčovadlo)

Dávkovanie:
1 tableta denne

Podľa výskumov naše telo obsahuje 25 gramov horčíka a že polovica z neho sa nachádza v kostiach? V prípade nedostatku horčíka naše telo na to, aby zabezpečilo jeho potrebnú hladinu v krvi, využíva zásoby horčíka z kostí.

  • Užívanie prípravku sa v prípade ochorenia obličiek neodporúča!